Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
elektrolity
03-09-2019 12:08

Jak dostarczać magnez do organizmu?

Magnez jest jednym z najważniejszych dla prawidłowego działania organizmu pierwiastków. Odgrywa znaczącą rolę w wielu procesach oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Dlatego warto dążyć do stałego utrzymania we krwi odpowiedniego stężenia magnezu. Sprawdź, w jaki sposób można dbać o jego właściwy poziom w organizmie.

Jak dostarczać magnez do organizmu?Źródło: Materiały prasowe
d3s8nxk
d3s8nxk

Zwiększone zapotrzebowanie magnezu w organizmie może być zależna od wielu czynników takich jak stres, intensywne ćwiczenia fizyczne czy też źle zbilansowany jadłospis. Dieta uzupełniona o produkty bogate w witaminy i minerały oraz częste nawadnianie organizmu pomoże ci utrzymać poziom magnezu na odpowiednim poziomie.

Włącz produkty bogate w magnez do jadłospisu

Do dobrych źródeł magnezu zalicza się wiele składników spożywczych bogatych w elektrolity i minerały. Należy do nich na przykład woda mineralna, orzechy (szczególnie migdały), a także elektrolity bez recepty, na przykład tabletki musujące.

Jeśli zależy ci na uzupełnieniu diety o produkty zawierające magnez, dodaj do jadłospisu te produkty:
• Kakao lub gorzka czekolada
• Pestki dyni i słonecznika
• Elektrolity bez recepty, na przykład elektrolity uzupełniające lub napoje izotoniczne
• Woda mineralna o wysokiej zawartości składników mineralnych
• Orzechy laskowe, pistacjowe, włoskie
• Zielone warzywa, na przykład brokuły, fasolka szparagowa, pietruszka
• Mleko i jego przetwory

d3s8nxk

Nawadniaj organizm

Jeśli chcesz uniknąć nieodpowiedniego poziomu magnezu w organizmie, pamiętaj o prawidłowym nawodnieniu. Magnez wraz z potasem, wapniem, chlorkami i sodem należą do najważniejszych elektrolitów, czyli substancji które wspierają prawidłowe działanie całego organizmu. Elektrolity i minerały są wydalane przez organizm wraz z potem podczas intensywnego wysiłku bądź też w wyniku stresu, dlatego właśnie kluczowe dla utrzymania poziomu magnezu na prawidłowym poziomie jest dbanie o odpowiednie nawodnienie. Wypijaj co najmniej 8-10 szklanek wody dziennie, a jeśli intensywnie trenujesz lub pocisz się w wyniku upałów lub stresu, odpowiednio uzupełnij tę ilość. Unikaj kawy i napojów energetycznych oraz alkoholu, które mogą przyczynić się do nieprawidłowego nawodnienia. Pij wodę mineralną, soki warzywne i owocowe, napary ziołowe lub elektrolity bez recepty. Pamiętaj także, aby pić często, ale małymi łyczkami. Organizm jest w stanie przyswoić jedynie około szklanki wody na godzinę.

d3s8nxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3s8nxk