UrodaJak działa krem CC i czym różni się od BB

Jak działa krem CC i czym różni się od BB

Jak działa krem CC i czym różni się od BB
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
09.10.2017 08:48

Kremy pielęgnujące i upiększające wywodzą się od kremów tonujących, które lekką formułą i składnikiem np. matującym dawały efekt ładniejszej cery. Później stworzono krem BB, który posiadał niewielki dodatek podkładu, który dodatkowo wyrównywał naszą cerę. A krem CC? Jak działa i jak go stosować?

Jak działa krem CC?

Normalizujący krem korygujący CC pielęgnuje i wyrównuje koloryt cery za pomocą komponentu podkładu. Równocześnie odżywia i niweluje niedoskonałości, równocześnie pokrywając je delikatną warstwą podkładu, która jest bardziej kryjąca niż w przypadku kremu BB. Jego dodatkowe warianty dla różnych typów cer pozwalają zminimalizować zaczerwienienia, suche partie skóry lub niedoskonałości. To dobra opcja dla kobiet aktywnych, bo stosując dobry krem CC, oszczędzamy czas rano, a jego składniki często działają kilka godzin. Bez problemu włożysz go nawet do małej torebki, zamiast kosmetyczki pełnej baz, podkładów i pudrów.

Krem CC a krem BB – co je różni?

Krem CC cechuje wyższa zawartość podkładu, a więc i większa siła krycia. Zadaniem takich kremów, jak BB, CC i DD jest pielęgnacja, a zawarte w nich różne składniki dopasujemy do każdego typu cery, czy skórnych niedoskonałości jak rumieńce, trądzik czy pierwsze zmarszczki. Kremy DD, które są przeznaczone do cery dojrzałej oraz bardziej wymagającej, dzięki czemu każdy wśród tych lekkich kosmetyków dobierze makijaż właściwy dla wieku.

Krem CC do skóry wrażliwej, ze skłonnością do zaczerwienień i wypieków

Pikantne przyprawy, emocje, pękające naczynka, wysoka temperatura i otarcia – te czynniki zewnętrzne i wewnętrzne wpływają na pojawianie się zaczerwienienia na skórze. Są odpowiednie preparaty pod podkład, jednak żeby dodatkowo nie obciążać skóry, dobrze sprawdzi się krem CC. Wypieki, niedoskonałości i zaczerwienienia dowolnego pochodzenia są zmniejszone, a całość pokrywa delikatna i dość lekka warstwa kosmetyku. Przy tego rodzaju problemach i w czasie eksponowania twarzy na słońce warto pamiętać o filtrze. Przeciętnie taki krem posiada filtr SPF 15, który powinien wystarczyć w naszym klimacie, jednak w czasie, kiedy słońce przypieka najsilniej, taki filtr powinien być wyższy.

Skład kremów CC został opracowany w sposób, który ma zminimalizować reakcje alergiczne, jednak warto pamiętać, że im więcej funkcji takiego kremu, tym więcej składników. Najczęściej jednak kremy CC są pozbawione sztucznych barwników i parabenów.

Krem CC do ciała

Kremy pielęgnacyjne i równocześnie upiększające stosujemy najczęściej na twarz, ale nie jest to wyjątkiem. W codziennej pielęgnacji możemy też wykorzystać krem CC do całego ciała, który dodatkowo przez zawartość drobinek rozświetlających będzie odbijał światło słoneczne, czyniąc naszą skórę bardziej rozświetloną. Taka pielęgnacja daje efekt odmładzający.

Co oznacza 1 w 10 w kremie CC?

Podobno kiedy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Prawdopodobnie, natomiast pielęgnacja nie wyklucza równoczesnej dbałości o dobry wygląd. Kremy 10 w jednym tak naprawdę wymieniają więcej efektów, a nie więcej konkretnych funkcji. Krem CC 10 w 1 maskuje, neutralizuje, tonuje, ujednolica, nawilża, wygładza, rozświetla, poprawia kondycję, ujędrnia i zawiera filtr UV. Ta multifunkcyjność sprowadza się jednak do dwóch podstawowych działań: pielęgnacji i upiększania, a dodatkową opcją mogą być ewentualne drobinki oświetlające, składnik przeciwzmarszczkowy albo wyższy filtr.