Trwa ładowanie...
d1tpcl0

Jak ładnie piłować paznokcie?

Oglądasz zdjęcia na Instagramie, kupujesz kolejne lakiery, trenujesz techniki zdobienia, a dłonie nadal nie wyglądają ładnie? Pewnie źle piłujesz paznokcie. Jak zrobić to ładnie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak ładnie piłować paznokcie?
(Fotolia)
d1tpcl0

Żeby ładnie piłować paznokcie, trzeba zacząć od dobrych narzędzi. Pożegnaj się z metalowymi pilniczkami, które królowały w kosmetyczkach naszych mam i babć. Owszem, są trwałe i łatwo utrzymać je w czystości, ale nie nadają się do naturalnych paznokci - rwą i strzępią ich płytkę, powodują uszkodzenia. Zamiast tego wybierz pilnik papierowy lub teflonowy. Zwróć uwagę na oznaczenie ziarnistości - 100 i 180 najlepiej nadają się do tipsów. Do naturalnej płytki wybierz 240, chyba, że masz ją mocną i grubą.
Przed piłowaniem paznokci odtłuść je, ale nie mocz! Wilgotna płytka jest bardziej elastyczna, przez co trudniej jest uzyskać idealny kształt. Pamiętaj, że kolejność kroków w manicure wygląda następująco: piłowanie - namaczanie - oczyszczanie - usuwanie skórek - natłuszczanie / lakier.
Kolejnym błędem, jaki popełniamy jest "piłowanie w powietrzu". Aby wszystkie paznokcie miały idealny i identyczny kształt, połóż dłoń na blacie. Zadbaj też o dobre oświetlenie i pamiętaj, aby trzymać pilnik prostopadle do płytki.
A co z kierunkiem piłowania? Zawsze prowadź pilnik tylko w jedną stronę, albo od prawej do lewej, albo na odwrót. Nigdy w obu kierunkach, bo wówczas paznokcie będą się rozwarstwiać.
Na koniec koniecznie umyj dłonie i sprawdź, czy wszystkie paznokcie mają identyczny kształt i długość.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tpcl0

Podziel się opinią

Share

d1tpcl0

d1tpcl0