Trwa ładowanie...

Jak malować paznokcie? Wzorki

Malowanie paznokci we wzorki to prawdziwa sztuka. Na wykonanie oryginalnych zdobień trzeba poświęcić nawet kilka godzin. Warunkiem uzyskania zadowalającego efektu jest perfekcyjne pokrycie płytki bazową warstwą lakieru. Wszelkie nierówności mogą pogrzebać marzenia o małych dziełach sztuki na paznokciach.

Jak malować paznokcie? WzorkiŹródło: unsplash.com
d22u1l6
d22u1l6

Jak malować paznokcie krok po kroku?

Aby zrobić efektowny manicure, przed nałożeniem lakieru trzeba zadbać o kształt paznokci. Za pomocą pilnika można nadać im wygląd migdałów, prostokątów, zaokrąglonych prostokątów, szpicy albo tzw. balerin. Następnie warto odtłuścić płytkę (zmywaczem lub specjalnym preparatem), by lakier dobrze się trzymał, i odsunąć skórki, które nachodzą na paznokcie.

Niezbędne będą przy tym akcesoria do manicure i pedicure, których bogatę oferta znajduje się na WP radarOkazji.

Podczas malowania najlepiej trzymać się następujących etapów:

  1. Nabranie na pędzel małej ilości lakieru, przyłożenie go w połowie długości paznokcia, ostrożne przesuwanie w kierunku skórek i wracanie do górnej krawędzi bez odrywania końcówki ("odpychanie" lakieru).
  2. Pokrywanie lakierem brzegów płytki paznokciowej z uwzględnieniem zabiegów modelujących (pozostawienie niepomalowanych pasków optycznie wyszczupla paznokcie).
  3. Naniesienie drugiej warstwy lakieru po odczekaniu, aż pierwsza dobrze wyschnie.
  4. Usuwanie zabrudzeń korektorem kosmetycznym do manicure'u lub patyczkiem do uszu namoczonym w zmywaczu.
  5. Zabezpieczenie pomalowanych paznokci topem lub lakierem bezbarwnym.

Jak malować paznokcie przy skórkach?

Najwięcej trudności nastręcza malowanie paznokci przy skórkach, które przez jedno nieostrożne posunięcie mogą się zabarwić i dawać nieestetyczny efekt nawet pomimo wykonania wielu zabiegów oczyszczających. Najlepiej unikać dociągania emalii do końca. Milimetrowa przerwa między skórą a warstwą lakieru jest praktycznie niewidoczna. Dla bezpieczeństwa można posmarować skórki wazeliną lub balsamem do ust, który sprawi, że w razie wykonania zbyt zamaszystego ruchu pędzlem usunięcie nadmiaru lakieru będzie łatwe, a po kolorze nie zostanie żaden ślad. Trzeba jednak uważać, by nie natłuścić przy tym płytki paznokciowej.

Jak malować paznokcie lewą ręką?

Dla dziewczyn praworęcznych nie lada wyzwaniem może być posługiwanie się przy robieniu manicure'u lewą, mniej sprawną dłonią. Jednak i na to jest pewien sposób. Trzeba usztywnić rękę, która trzyma pędzel, a operować tylko drugą, przesuwając nią we wszystkie strony pod pędzlem. Dzięki temu przy malowaniu paznokci będzie pracować tylko prawa dłoń. Po kilku próbach można bardzo szybko nabrać pewnych ruchów.

Jak malować paznokcie dwoma kolorami?

Jednym z najnowszych trendów w malowaniu paznokci jest łączenie dwóch kolorów dzięki kilku różnym technikom. Najprostsza to pokrywanie co drugiego paznokcia innym lakierem lub wprowadzenie dodatkowego koloru tylko na palcu serdecznym. Może nim być srebrny albo złoty brokat albo mieniąca się emalia holograficzna. Nieco większej wprawy wymaga uzyskanie efektu ombre na paznokciach. Jaśniejszy odcień danego koloru umieszcza się na zaschniętej warstwie bazowej dzięki małej gąbce w kilku etapach – tak, by uzyskać stopniowe przechodzenie jednej barwy w drugą. Na koniec upłynnia się krawędzie kolorów za pomocą przezroczystej wierzchniej powłoki.

Można też wykonać dwubarwny french, posługując się papierowymi szablonami. Popularność zyskały ostatnio kontrastowe połączenia kolorystyczne, np. czerń z bielą i bordo z pastelowym różem. Na czasie jest też nadal manicure księżycowy, który robi się przez nakładanie dwóch warstw koloru tak, by pierwsza tworzyła przy skórkach półokrągły kształt, a druga ciągnęła się do 1/3 długości paznokcia aż do górnej krawędzi. Gęste lakiery pozwalają też na wydzielenie dwóch połówek paznokcia, pomalowanie ich różnymi kolorami lakieru i rozmieszanie emalii tam, gdzie jedna łączy się z drugą. Można w ten sposób otrzymać oryginalne abstrakcyjne wzorki na pazurki.

Dwukolorowe wzory na paznokcie można zrobić na kilka różnych sposobów Instagram.com
Dwukolorowe wzory na paznokcie można zrobić na kilka różnych sposobów Źródło: Instagram.com, fot: cegledi.maria,jbepolished,jenniferdoesnails

Jak malować wzory na paznokciach?

Podczas malowania wzorów na paznokciach przydają się sondy do zdobień, zestawy pędzli o różnych rozmiarach, stemple oraz tasiemki. Nieocenione są specjalistyczne akcesoria, takie jak rapidografy, które pozwalają stworzyć misterne, bardzo cieniutkie szlaczki inspirowane mandalami. Proste wzory można jednak uzyskać nawet dzięki wykałaczkom, wsuwkom do włosów czy szpilkom z okrągłymi główkami. Najłatwiej zrobić kropki i cętki. Nieco więcej precyzji wymaga odwzorowanie psich łapek, gwiazdek i kompozycji kwiatowych. Dla dziewczyn, którym brakuje cierpliwości, przeznaczone są gotowe szablony i naklejki wodne.

Wzorki na paznokcie z aplikacjami w postaci cekinów, naklejek wodnych i stempli zrobionych od szablonu mogą zdobić zarówno dłonie, jak i stopy Instagram.com
Wzorki na paznokcie z aplikacjami w postaci cekinów, naklejek wodnych i stempli zrobionych od szablonu mogą zdobić zarówno dłonie, jak i stopy Źródło: Instagram.com, fot: edytastrzelecka,sylwiajanko,jenniferdoesnails
d22u1l6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22u1l6