Jak nakładać podkład, żeby był niewidoczny i długo utrzymał się na skórze? Wypróbuj proste triki
Każda z nas lubi wyglądać dobrze i mieć nieskazitelną skórę. Niekiedy jednak musimy pomóc naszej cerze, by wyglądała na idealną. Dobrym sposobem na to jest podkład, który nie tylko ukryje niedoskonałości, ale i doda jej blasku. Zobacz, jak właściwie go nakładać, by długo utrzymał się na skórze.
22.06.2018 | aktual.: 24.06.2018 12:17
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
*Przygotowanie skóry *
Nawet najdroższy i najlepszy podkład nie będzie wyglądał dobrze na zaniedbanej skórze. Walkę o skórę bez niedoskonałości jakiegokolwiek typu musisz więc zacząć od właściwej pielęgnacji. Tego kroku nie możesz pominąć - sucha, napięta i szorstka nie pozwoli kosmetykom kryjącym dobrze się wchłonąć. Niektóre z pań już po kilku godzinach od wykonania makijażu zauważają, że podkład staje się widoczny i odkłada się w nawet najmniejszych zmarszczkach. Aby temu zapobiec, nie pomijaj żadnego z podstawowych kroków pielęgnacji skóry. Codziennie dokładnie zmywaj makijaż, a co dwa dni wykonuj peeling. Zapobiegniesz niedoskonałościom, oczyścisz i wygładzisz skórę, która odwdzięczy ci się bajeczną gładkością. Czyste pory i usunięta warstwa martwego naskórka to właściwy moment na zastosowanie kosmetyków odżywczych i nawilżających.
Jeśli nałożysz podkład na skórę, na którą wcześniej nie zastosowałaś kremu, nie dziw się, że fluid szybko zacznie się ścierać i uwidaczniać. Bez względu na wiek nakładaj pod oczy kosmetyk przeznaczony do tych rejonów twarzy. Okolice oczu są delikatne, więc tu najczęściej powstają pierwsze zmarszczki. Podkład i korektor mają skłonności, by się zbierać w okolicach oczu, a od tego już tylko krok do postania nieestetycznych grudek. To ważne szczególnie, gdy chcesz dodatkowo zastosować korektor. Ma on cięższą konsystencję niż podkład, więc wymaga jeszcze bardziej odżywionej i gładkiej skóry. Zarówno krem pod oczy, jak i ten, którego używasz na całą twarz, powinny być dobrane do twojego typu skóry.
Dobierz podkład do rodzaju cery
Każda z nas ma inną skórę, która ma różne niedoskonałości. Za pomocą dobrze dobranego podkładu możemy je ukryć, jednak kluczem do sukcesu będzie tutaj dobór właściwego kosmetyku. Jeśli masz skórę dojrzałą, zmarszczki i bruzdy, wybierz podkład o działaniu wygładzającym i rozświetlającym. Jego działanie będzie zbawienne dla twojej cery - wygładzisz i zamaskujesz zmarszczki, a dodatkowo uzyskasz cenny blask, który rozpromieni twoją skórę. Unikaj ciężkich i kryjących podkładów, które mogłyby usadzić się w zmarszczkach i dodatkowo je podkreślić.
Panie o skórze odwodnionej powinny postawić na lekkie i odżywcze podkłady, które będą doskonałym kompanem dla nawilżających kremów. To dodatkowa porcja odżywienia, dzięki któremu twoja cera stanie się miękka i zdrowa. Taka mieszanka to prawdziwa bomba odżywcza.
Jeśli toczysz walkę z niedoskonałościami, bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami, powinnaś wybrać podkład kryjący i cięższy w swojej konsystencji. Skóra trądzikowa często wymaga dodatku kryjącego w postaci korektora nałożonego jeszcze przed podkładem. Pamiętaj, by nakładać go zawsze za pomocą pędzelka - dzięki temu unikniesz roznoszenia bakterii po całej twarzy. Jeśli masz rozszerzone pory i skłonności do nadmiernego wydzielania się sebum, zrezygnuj z podkładu rozświetlającego.
Właściwy sposób nakładania podkładu
Podkład jest pierwszym kosmetykiem kolorowym, który nakładamy na skórę zaraz po użyciu kremu. Róż, rozświetlacz czy bronzer zostaną położone na jego warstwę, więc bardzo ważna jest nie tylko jego jakość, ale także sposób nakładania. Przed nałożeniem kosmetyku odczekaj chwilę, by krem mógł wniknąć w skórę. Na wilgotnej skórze rozprowadzisz go nierówno i podkład szybko zacznie się rolować. Fluid nakładamy zawsze od środka twarzy, przeciągając go na boki. Zaczynając od nosa, rozprowadź go na policzki i pod oczy, a od czoła - aż po linię włosów. Dzięki temu kosmetyk nie zostanie na włoskach, które naturalnie rosną na naszej twarzy. Nigdy nie zapominaj o nałożeniu cienkiej warstwy na żuchwę - linia podkładu musi być doskonale roztarta, by jego kolor nie odróżniał się od szyi. Gdy wsiąknie w skórę, utrwal go za pomocą pudru i przejdź do kolejnych kroków makijażu.