UrodaJak poprawnie nakładać tusz do rzęs? Unikniesz grudek i zwiększysz ich objętość

Jak poprawnie nakładać tusz do rzęs? Unikniesz grudek i zwiększysz ich objętość

Jak poprawnie nakładać tusz do rzęs? Unikniesz grudek i zwiększysz ich objętość
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg

12.03.2018 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mało która z nas wyobraża sobie makijaż bez pomalowania rzęs. Nawet, jeśli nie używamy więcej kosmetyków, tusz do rzęs ma ogromny wpływ na nasz wygląd. Zobacz, jak powinnaś je malować i jaki kosmetyk wybrać, żeby uzyskać efekt jak z pierwszych stron gazet.

Wybór odpowiedniej szczoteczki

Tusz do rzęs to kosmetyk idealny. Wystarczy kilka odpowiednich i precyzyjnych ruchów szczoteczką pokrytą kosmetykiem, by nasze oko wyglądało na większe i wyraźniejsze. W zależności od tego jakie mamy rzęsy i jaki efekt chcemy osiągnąć, należy wybrać odpowiedni tusz, należycie go nakładać i zadbać, by długo nadawał się do użycia. Tusze dzielą się na kilka podstawowych kategorii: wydłużające, podkreślające i pielęgnujące. Ich szczoteczki i formuły różnią się od siebie, co w efekcie spełnia obiecany przez producenta efekt. Wydłużające tusze do rzęs mają szczoteczki wąskie i o krótkich włoskach, które często wykonane są z silikonu. Ich zadaniem jest podkreślenie i wydłużenie każdej, nawet najkrótszej i najcieńszej rzęsy. Z kolei kosmetyki pogrubiające charakteryzują się często szczoteczką o dużej objętości Gęste i długie włosie "łapie", rozdziela i pokrywa większą ilością tuszu rzęsę, przez co jest wizualnie pogrubiona. Pielęgnujące kosmetyki zawierają w swoim składzie specyfiki, które wzmacniają rzęsy, a ich regularne stosowanie sprawia, że są zdrowsze, grubsze i dłuższe.

Metody malowania rzęs
Efekt, który osiągniesz po pomalowaniu rzęs zależy nie tylko od tego, jaki tusz wybierzesz. Kosmetyk możesz nakładać w różny sposób, a rzęsy mogą być różnie wystylizowane. Jedna warstwa tuszu wystarczy podczas codziennego makijażu, a kiedy szykujesz się na wyjątkową okazję, nałóż 2 lub 3. Pamiętaj, żeby przed nałożeniem kolejnej z nich, zawsze chwilę odczekać i dać tuszowi wyschnąć. Dzięki temu unikniesz nieestetycznych grudek. Nawet zwykłym, odpowiednio użytym tuszem możesz osiągnąć efekt sztucznych rzęs. Dobrym trikiem jest przyprószanie włosków pudrem, pomiędzy kolejnymi warstwami, dzięki temu staną się dużo grubsze. Jeśli masz krótkie rzęsy, ich malowanie rozpocznij od końcówek. Dopiero po chwili nałóż tusz na całe rzęsy. Jeśli z kolei chcesz, żeby wyglądały na gęstsze, malowanie zacznij od nasady rzęs, kilkukrotnie rozczesując je w tym miejscu zygzakowatym ruchem, a dopiero po tym przeciągnij szczoteczkę do końca włosków.

Obraz
© iStock.com | iStock

Jak dbać o tusz do rzęs
Kiedy już zainwestujesz w kosmetyk, który daje genialne efekty, szkoda byłoby szybko zmniejszyć jego jakość. Istnieje kilka prostych sposobów, by tusz dłużej miał idealną konsystencję, która ma moc zamieniania rzęs w małe dzieła sztuki. Przede wszystkim zawsze dokładnie i szczelnie zamykaj opakowanie kosmetyku, ponieważ powietrze jest największym wrogiem tuszu. Zupełnie nieświadomie możesz wepchnąć je do wewnątrz opakowania, kiedy zbyt szybko wkładasz do niego szczoteczkę. Przeprowadzaj ten proces powoli i ostrożnie, by zauważyć różnicę w jakości tuszu. Ważną kwestią jest także higiena samej szczoteczki. Kobiety w całej Europie przyzwyczajone są do jej czyszczenia przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu usuniesz zaschnięte grudki, które mogłyby osadzić się na rzęsach podczas ich malowania. Czysta szczoteczka zapewni ci równomierne rozprowadzenie tuszu i idealny wygląd rzęs.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także