Trwa ładowanie...
d2r8vmw

Jak poprawnie używać antyperspirantu? Do tej pory mogłaś robić to źle

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez użycia antyperspirantu. Najczęściej stosujemy go od razu po prysznicu. Okazuje się, że to nie jest najlepszy moment.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Często popełniamy przy tej prostej czynności błąd.
Często popełniamy przy tej prostej czynności błąd. (123RF.COM)
d2r8vmw

Antyperspirant ma za zadanie spowalniać proces pocenia się albo nawet go zatrzymywać. To najskuteczniejsza metoda zapewnienia sobie świeżości na cały dzień. Jednak często używamy go w taki sposób, który zaburza jego działanie.

Po pierwsze, kiedy skóra jest wilgotna - a niewątpliwie taka jest po kąpieli - antyperspirant wchłania się gorzej. Ponadto większość z nas używa antyperspirantu rano. A okazuje się, że nie jest to najlepsza pora. Najlepiej bowiem zastosować go wieczorem i to tuż przed snem. Wszystko dlatego, że wtedy właśnie pocimy się najsłabiej, więc specyfik ma szansę zadziałać na gruczoły potowe najsilniej.

Warto także pamiętać, że wielokrotne używanie antyperspirantu, które nie przynosi efektów, spowodowane jest zapewne jego słabą jakością. Jeśli korzystamy z tego dobrego, wystarczy jedna aplikacja wieczorem. Antyperspirant powinien działać nawet przez 2-3 dni.

d2r8vmw

Na sam koniec przypominamy - stosowaie antyperspirantu nie wyklucza używania dezodorantu. Antyperspirant blokuje pocenie się, ale dezodorant maskuje nieprzyjemny zapach. Kosmetyk ten zawiera alkohol, który niszczy bakterie, ale jednocześnie szybko się ulatnia i przestaje działać. Dlatego warto korzystać z obu kosmetyków.

Zobacz także: Rewelacyjna metoda depilacji. Bezbolesna i skuteczna

d2r8vmw

Podziel się opinią

Share

d2r8vmw

d2r8vmw