Trwa ładowanie...

Jak siadać na fotelu ginekologicznym? Lekarka wyjaśnia

Ginekolodzy podkreślają, że wiele pacjentek ma problem z wejściem na fotel w gabinecie. - Obserwuję, że jest to niezależne od wieku - mówił jeden z radomskich lekarzy dla WP Kobieta. Dr Agnieszka Nalewczyńska w krótkim filmie na Instagramie wyjaśnia, jak zrobić to właściwie.

Wiele kobiet nie wie, jak poprawnie siąść na fotelu u ginekologaWiele kobiet nie wie, jak poprawnie siąść na fotelu u ginekologaŹródło: Getty Images, fot: Maria Kraynova / EyeEm
d439v8v
d439v8v

- Wiele pacjentek nie wie, jak wejść na fotel – podkreślał dla WP Kobieta ginekolog z jednego z radomskich prywatnych gabinetów. Jak mówił, jedne pacjentki próbują wejść na niego przodem, inne tyłem, a czasem podejmowane są także próby bokiem. - Niektóre pacjentki uprawiają nie lada wspinaczkę wysokogórską. Obserwuję, że jest to niezależne od wieku - dodał.

Jak siadać na fotelu u ginekologa? Lekarka pokazała sposób

Dr Agnieszka Nalewczyńska, ginekolożka i lekarka medycyny estetycznej, opublikowała na Instagramie krótki film, w którym krok po kroku wyjaśnia, jak poprawnie usiąść na fotelu w gabinecie.

"Po przygotowaniu do badania podejdź do fotela" - podkreśla na początku. Czym jest przygotowanie do badania? Chodzi o rozebranie się z dolnej części garderoby, spodni i bielizny. Często w gabinetach ginekologicznych są specjalne spódniczki, którymi można się zakryć, a także specjalne nakładki na stopy lub buty, żeby czuć się maksymalnie komfortowo.

d439v8v

"Sprawdź, czy nie jest za wysoko, żeby usiąść" - radzi lekarka i dodaje: "Można obniżyć fotel lub użyć stołeczka".

Badanie u ginekologa nie jest bolesne. Wystarczy pamiętać o tych zasadach

Ginekolożka podkreśla także, żeby pamiętać o prawidłowej pozycji na fotelu. "Usiądź pośladkami na brzegu fotelu, następnie pojedynczo połóż nogi na podnóżkach" - zaznacza. - "Jeśli jesteś zbyt głęboko, przesuń pupę na koniec fotela"

Dlaczego jest to tak ważne? "Wtedy założenie wziernika jest najłatwiejsze i najmniej nieprzyjemne" - wyjaśnia dr Nalewczyńska.

d439v8v

Mimo że dla wielu kobiet badanie ginekologiczne jest stresujące, ważne, aby spróbować się rozluźnić i nie spinać mięśni. "Postaraj się rozluźnić i oddychać. Zdecydowanie ułatwia to badanie" - radzi lekarka.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Maciej Musiałowski o występie dla Ukrainy: "Nie myślałem o ukłonie"

d439v8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d439v8v