ModaJak się ubierać latem do pracy? Najważniejsze wskazówki

Jak się ubierać latem do pracy? Najważniejsze wskazówki

Jak się ubierać latem do pracy? Najważniejsze wskazówki
Źródło zdjęć: © 123RF
Sylwia Ścibak
05.06.2018 15:16, aktualizacja: 06.06.2018 09:41

Letnie ubrania dużo odsłaniają, jednak w pewnych okolicznościach trzeba zakryć więcej niż zwykle. Czy można połączyć wygodę z elegancją, a przy tym czuć się komfortowo w pracy nawet podczas upałów? Tak. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

Rajstopy – tak czy nie?

Tak naprawdę wszystko zależy od miejsca pracy i zasad w nim panujących, ale generalnie rajstopy są obowiązkową częścią biznesowego stroju i zawsze trzeba je zakładać. Warto jednak zdecydować się na modele bardzo cienkie, np. 10 den, które świetnie ujednolicają koloryt skóry nóg i zakrywają drobne niedoskonałości. Jeśli spędzamy 8 godzin w klimatyzowanym pomieszczeniu, nie powinnyśmy czuć różnicy, jednak kiedy wychodzimy z pracy na 30-stopniowy skwar, a w rajstopach będzie nam zdecydowanie za gorąco, to możemy je po prostu wcześniej zdjąć w toalecie i schować do torebki.

Buty – zabudowane czy z odkrytymi palcami?

Zabudowane szpilki, tak jak rajstopy, są standardowym elementem biznesowego stroju i zawsze będą mile widziane. Jednak w niektórych przypadkach można się zdecydować na czółenka z odkrytymi palcami. Warto jednak uważać na sandałki na cienkich paskach, a już na pewno zrezygnować z klapek w casualowym stylu.

Obraz
© Fotolia | fotolia

Jaka spódnica i sukienka?

Trzeba zapomnieć o bardzo krótkiej spódnicy mini, a tym bardziej o szortach (nawet tych eleganckich), jeśli w firmie obowiązuje restrykcyjny dress code. Najlepiej jest wybierać modele do kolana lub delikatnie zasłaniające kolano, ale w niektórych przypadkach modele do połowy ud lub rozkloszowane egzemplarze midi nie ujdą za zbyt odważne.

Podobnie ma się sprawa z sukienką. Najlepiej sprawdzą się proste modele z krótkim lub wyciętym rękawem (raczej zrezygnujmy z cienkich ramiączek i dekoltów carmen, chyba że mamy ze sobą żakiet). Dobrym wyborem będą eleganckie szmizjerki.

Jaka bluzka?

Do pracy najlepiej sprawdzą się zwiewne bluzki lub koszule z krótkim rękawem. Należy wystrzegać się modeli z transparentnego materiału, który odsłania niektóre partie ciała, a tym bardziej bieliznę. Zawsze należy sprawdzać, czy stanik nie wyróżnia się zbytnio kolorem i nie przebija przez wybrany model bluzki. Warto mieć w szafie cielisty biustonosz, który najlepiej dopasowuje się do ocienia skóry i świetnie pasuje zwłaszcza pod białe ubrania.