Jak używać perfum?
Jeśli już wybierzesz dla siebie idealne perfumy, pozostaje ci już tylko nauczyć się je właściwie używać. Wbrew pozorom perfumami nie wystarczy spryskać się „gdzie popadnie”. Poznaj zasady stosowania i przechowywania zapachów, abyś mogła w pełni cieszyć się ulubionym zapachem.
10.07.2008 | aktual.: 30.05.2010 01:35
Jeśli już wybierzesz dla siebie idealne perfumy, pozostaje ci już tylko nauczyć się je właściwie używać. Wbrew pozorom perfumami nie wystarczy spryskać się „gdzie popadnie”. Poznaj zasady stosowania i przechowywania zapachów, abyś mogła w pełni cieszyć się ulubionym zapachem.
Najczęściej spotykanym błędem w stosowaniu perfum jest obfite spryskiwanie nimi ubrań, które masz akurat na sobie. Najlepiej skropić perfumami tylko ciało, ewentualnie także włosy. Zapach dopiero na ciepłym ciele może się odpowiednio rozwinąć. Połączenie perfum z twoim naturalnym zapachem nadaje im indywidualny charakter.
Po pierwsze - umiar
Tak wiec stosuj perfumy na skórę, uważaj jednak jaką ich ilość stosujesz. Perfumuj ciało przede wszystkim w miejscach gdzie pulsuje krew: przeguby dłoni, zgięcia łokci, miejsce między piersiami, kark czy skronie. Oczywiście nie musisz spryskać wszystkich tych miejsc. Pamiętaj aby perfumy stosować z umiarem.
Gdy chcesz pachnieć wyjątkowo delikatnie i dyskretnie rozpyl w powietrzu chmurkę zapachu i przejdź przez nią. Będziesz wyjątkowo dyskretnie otulona zapachem.
Praktyczna rada:
Nie rozcieraj perfum na skórze, możesz w ten sposób podrażnić naskórek, a już na pewno podniesiesz temperaturę skóry. W efekcie zmienisz ostateczny zapach, który powstanie na skórze.
Zawsze tylko jeden zapach
Staraj się nie mieszać zapachów. Nie stosuj kilku jednocześnie, mieszanka nawet najpiękniejszych zapachów może być odstraszająca. Jeśli użyjesz dezodorantu zapachowego, następnie balsamu do ciała o innych nutach, ostatecznie perfum o całkowicie innej kompozycji możesz być pewna, że żaden z zapachów nie będzie się ładnie prezentował. Najlepiej stosować kosmetyki z tej samej linii zapachowej.
Rodzaj i ilość użytych perfum dostosuj do okazji oraz pory dnia na jaką je wybierasz. W ciągu dnia używaj zapachu delikatniejszego niż wieczorem. Wieczorowe perfumy są zazwyczaj słodsze, w składzie posiadają większą ilość składników korzennych lub orientalnych. W ciągu dnia będą po prostu zbyt „ciężkie”.
Jeśli wybierasz się na plażę, najlepiej w ogóle nie perfumuj skóry. Perfumy na ciele w kontakcie z silnym słońcem mogą wywołać reakcję alergiczną. Jeśli jednak lubisz pachnieć nawet na plaży, znajdź dla siebie letnią wersję wody toaletowej, którą możesz użyć na silnym słońcu.
Jak przechowywać perfumy?
Przechowuj perfumy poza zasięgiem światła i ciepła w starannie zamkniętym flakonie. W żadnym wypadku nie wolno ci ich trzymać na parapecie i w innych miejscach gdzie grozi im styczność z silnym słońcem.
Jeśli lubisz ozdobne detale zgodzisz się, że rozpylacz perfum z pompką wielokrotnego użytku wygląda wyjątkowo pięknie na toaletce. Gdy jednak chcesz wlać do niego nowy zapach, bezapelacyjnie musisz go dokładnie umyć. Sama woda nie wystarczy, poprzedni zapach pozostanie na buteleczce. Pozbawisz go poprzedniej woni używając roztworu octu i soli. Użyj mieszanki trzech łyżek octu na jedną łyżkę soli, wstrząśnij flakonem. Potem wypłucz go dokładnie wodą, następnie spirytusem. Tak przygotowany możesz użyć do kolejnego zapachu.
Jeśli lubisz zmiany i znudzi ci się zapach, który stosujesz, nie musisz go wyrzucać. W odpowiedni sposób możesz go przechować na później. Nie odstawiaj flakonu byle gdzie. Włóż perfumy do firmowego pudełeczka i wstaw do lodówki. Jeśli uda ci się ustawić buteleczkę pod kontem, tak aby wypełniły szyjkę butelki zatrzymasz dostęp powietrza do flakonu. To bardzo skuteczny sposób na przedłużenie ich trwałości.