Trwa ładowanie...

Jak wygląda rak piersi? Kobieta pokazała wszystkie objawy

Rak piersi każdego roku zbiera śmiertelne żniwo wśród kobiet. W roku 2015 zmarło na niego aż 561 tys. kobiet, a liczba ta ciągle rośnie. Wśród chorych na raka piersi znalazła się również Erin Smith Chieze. Po usłyszeniu diagnozy postanowiła ostrzec inne kobiety i na Facebooku podzieliła się grafiką obrazującą, jak tak naprawdę wygląda nowotwór piersi. Nie zawsze jest to tak oczywiste.

Share
Jak wygląda rak piersi? Kobieta pokazała wszystkie objawyŹródło: Facebook.com
d1xudon

Erin o chorobie dowiedziała się przypadkiem. Zobaczyła w sieci fotografię biustu innej kobiety, na którym pokazywała objawy raka piersi. Erin zidentyfikowała się z nimi i tak okazało się, że cierpi na nowotwór w czwartym stadium zaawansowania.

W jej przypadku rak nie objawiał się guzkiem i zgrubieniem. Jedynie zmiany skórne pozwoliły zauważyć Erin, że coś jest nie w porządku z jej zdrowiem. Kobieta postanowiła pomóc innym w szybkiej diagnozie schorzenia. Nie chciała pokazywać swoich piersi, dlatego w poście na Facebooku zamieściła grafikę stworzoną przez Corinne Ellsworth Beaumont.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Zdjęcie pod tytułem "Know Your Lemons" (ang. Poznaj swoje cytrynki), pokazało dobitnie, jak wiele jest różnorakich objawów nowotworu piersi. Od guzków, po wystające żyły.

Zobacz też: Groźny mit utrudnia leczenie raka

Post kobiety udostępniono już 30 tys. razy. Kampania #KnowYourLemons dostępna jest w 16 językach na całym świecie. Dzięki temu, że jest ona bardzo uproszczona i przemawia obrazowo, ma ogromną szansę dotrzeć do milionów ludzi.

d1xudon
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xudon
d1xudon