Blisko ludziJak wygląda rak piersi? Kobieta pokazała wszystkie objawy

Jak wygląda rak piersi? Kobieta pokazała wszystkie objawy

Jak wygląda rak piersi? Kobieta pokazała wszystkie objawy
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Paulina Brzozowska

04.01.2018 12:30, aktual.: 04.01.2018 15:48

Rak piersi każdego roku zbiera śmiertelne żniwo wśród kobiet. W roku 2015 zmarło na niego aż 561 tys. kobiet, a liczba ta ciągle rośnie. Wśród chorych na raka piersi znalazła się również Erin Smith Chieze. Po usłyszeniu diagnozy postanowiła ostrzec inne kobiety i na Facebooku podzieliła się grafiką obrazującą, jak tak naprawdę wygląda nowotwór piersi. Nie zawsze jest to tak oczywiste.

Erin o chorobie dowiedziała się przypadkiem. Zobaczyła w sieci fotografię biustu innej kobiety, na którym pokazywała objawy raka piersi. Erin zidentyfikowała się z nimi i tak okazało się, że cierpi na nowotwór w czwartym stadium zaawansowania.

W jej przypadku rak nie objawiał się guzkiem i zgrubieniem. Jedynie zmiany skórne pozwoliły zauważyć Erin, że coś jest nie w porządku z jej zdrowiem. Kobieta postanowiła pomóc innym w szybkiej diagnozie schorzenia. Nie chciała pokazywać swoich piersi, dlatego w poście na Facebooku zamieściła grafikę stworzoną przez Corinne Ellsworth Beaumont.

Obraz
© Facebook.com

Zdjęcie pod tytułem "Know Your Lemons" (ang. Poznaj swoje cytrynki), pokazało dobitnie, jak wiele jest różnorakich objawów nowotworu piersi. Od guzków, po wystające żyły.

Post kobiety udostępniono już 30 tys. razy. Kampania #KnowYourLemons dostępna jest w 16 językach na całym świecie. Dzięki temu, że jest ona bardzo uproszczona i przemawia obrazowo, ma ogromną szansę dotrzeć do milionów ludzi.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także