Trwa ładowanie...
#KobietaRadzi

Jak wyprać kurtkę puchową? Niekoniecznie w pralni

Kurtkę puchową z powodzeniem możemy wyprać w domu. Wystarczy stosować się do kilku wskazówek, dzięki którym okrycie po praniu będzie nie tylko czyste, ale także miękkie.

Share
Jak wyprać kurtkę puchową? Niekoniecznie w pralni
Źródło: 123RF
d1fq1ce

Jesień rozpoczęła się na dobre. Z każdym dniem temperatura jest coraz niższa. Z pewnością już wkrótce możemy spodziewać się pierwszych przymrozków. Warto wcześniej przygotować się na te chłody i odświeżyć swoją garderobę. Kurtka puchowa jest jednym z najpopularniejszych zimowych okryć wierzchnich. Wiele osób oddaje ją do pralni, jednak puchową kurtkę z powodzeniem wyprać możemy również w pralce. Wystarczy pamiętać o kilku szczegółach. Najważniejsze jest użycie pralki z dużym bębnem, ponieważ puchówka podczas prania wchłania bardzo dużo wody.

Jak wyprać w domu kurtkę puchową?

Przed wsadzeniem kurtki do pralki trzeba dokładnie ją obejrzeć. Jakiekolwiek rozdarcia czy małe dziurki uniemożliwiają wypranie kurtki, ponieważ mogą spowodować trwałe uszkodzenia. Należy również dokładnie wypróżnić kieszenie i odwrócić kurtkę na lewą stronę. Świetnym dodatkiem do prania kurtki puchowej są również... piłeczki tenisowe, które zadbają o to, aby puch się nie zbijał i kurtka po wypraniu była miękka. Do bębna pralki możemy wrzucić 3-5 sztuk takich piłeczek.

Po skończonym praniu (w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni Celsjusza) pamiętajmy, aby nie suszyć mokrej kurtki na wieszaku, ponieważ w ten sposób straci swój kształt. Jeżeli nie dysponujemy elektryczną suszarką, to powinniśmy rozłożyć kurtkę płasko na ziemi i czekać, aż sama wyschnie.

d1fq1ce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Co sekundę na wysypisko trafia ciężarówka ubrań. Mania zakupów przerasta ludzi

d1fq1ce

Podziel się opinią

Share
d1fq1ce
d1fq1ce