Jak zapobiec wypadaniu włosów u mężczyzn?
Łysienie to coraz częstszy problem mężczyzn w każdym wieku, zarówno tych starszych, po 50-tce, jak i młodych, dopiero wchodzących w dorosłość. Przyczyny mogą być różne, w zależności od rodzaju łysienia i czynników, jakie je spowodowały, a podobnie jest z leczeniem, którego metodę należy odpowiednio dobrać do przyczyny wypadania włosów.
11.06.2018 | aktual.: 08.07.2018 20:01
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jak zapobiec wypadaniu włosów u mężczyzn – szampon na łysienie
Istnieje kilka ważnych zasad, dzięki którym możliwe jest znaczne opóźnienie procesu łysienia u mężczyzn. Kiedy skóra na głowie zacznie się przerzedzać, a my zauważamy coraz więcej włosów na grzebieniu, warto zacząć działać w myśl zasady im szybciej, tym lepiej. Szampon na porost włosów to jeden z produktów, które nie odwrócą skutków zaawansowanego łysienia, mogą jednak znacznie opóźnić jego wczesną fazę. Innym skutecznym sposobem zapobiegania męskiemu łysieniu we wczesnym stadium jest stosowanie codziennej pielęgnacji skóry głowy w postaci odpowiednich szamponów i odżywek dedykowanych konkretnemu typowi włosów (m.in. wrażliwe, zniszczone, delikatne).
Szampony dla mężczyzn, u których problem łysienia zaczął się już pojawiać, znaleźć można na WP radarOkazji.
Coś na wypadanie włosów – kosmetyki a dermokosmetyki
Wraz z rozwojem medycyny, na rynku pojawia się coraz więcej dermokosmetyków, które ostatnio cieszą się dużą popularnością. W przeciwieństwie do kosmetyków, dermokosmetyki oprócz właściwości upiększających i pielęgnujących posiadają także właściwości lecznicze. Co więcej, są sprzedawane bez recepty. Ich wadą jest wyższa cena, jednak jeśli w grę wchodzi zdrowie, warto zastanowić się nad kupnem takiego produktu w aptece jak np. szampon przeciw wypadaniu włosów, który dzięki obecności w składzie cynku, biotyny, czy pantenolu zapewnia pobudzenie mieszków włosowych, co przekłada się na wzmocnioną strukturę i przedłużenie fazy wzrostu włosa.
Podczas zakupu odpowiedniego produktu na łysienie warto także zwrócić uwagę na obecność w składzie naturalnych składników. Wiele z nich ma działanie nawilżające i pobudzające skórę głowy. Do najpopularniejszych składników należą: rzepa, pokrzywa, skrzyp polny, wyciąg z arniki, olej lniany, korzeń tataraku, chmiel, czy wyciąg z alg.
Coś na wypadanie włosów – leki, zabiegi, a w końcu przeszczep
Jeśli kosmetyki, zarówno te naturalne, jak i dermokosmetyki z apteki nie przynoszą pożądanego efektu, jedynym wyjściem pozostaje wizyta u lekarza. Tylko w ten sposób prawidłowo przeprowadzone badanie trychologiczne pozwoli poznać dokładne przyczyny łysienia u mężczyzny i dobrać odpowiednie leczenie w postaci leków na receptę, czy zabiegów stosowanych bezpośrednio na skórę głowy.
Jednym z nich jest modna ostatnio mezoterapia skóry głowy. Podobnie jak w przypadku mezoterapii skóry twarzy, pacjent poddany jest setkom mikroskopijnych nacięć, przez które wstrzykiwany jest odpowiedni lek pobudzający skórę do pracy.
Jeśli również te zabiegi na łysienie nie sprawią, że włosów na głowie przybywa, ostatnią deską ratunku pozostaje skuteczny, ale również bardzo drogi przeszczep włosów. Podczas jednej sesji możliwe jest uzyskanie do 2 tysięcy nowych mieszków włosowych, które przeszczepiane są najczęściej z okolic potylicy i boków głowy. Pomimo wysokiej ceny (nawet 20 000 złotych za całą kurację) przeszczep wciąż pozostaje najskuteczniejszą metodą w walce z męskim łysieniem.