UrodaJak zdjąć hybrydę w domu? W ten sposób nie zniszczysz płytki paznokcia

Jak zdjąć hybrydę w domu? W ten sposób nie zniszczysz płytki paznokcia

Jak zdjąć hybrydę w domu? W ten sposób nie zniszczysz płytki paznokcia
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | CC0 Public Domain
Monika Zonenberg
06.12.2017 11:14, aktualizacja: 06.12.2017 12:06

Lakiery hybrydowe to zdecydowany hit ostatnich miesięcy, a coraz więcej z nas decyduje się robić manicure samodzielnie. Łatwy proces, który możesz przeprowadzić w domowych warunkach kusi, by ominąć wizytę u kosmetyczki. Jak zdjąć hybrydę, kiedy paznokieć odrośnie, by nie naruszyć jego płytki? To wcale nie jest takie trudne!

Bez końca mogłybyśmy wychwalać zalety hybrydowego manicure. Trzyma się nieporównywalnie dłużej niż zwykły lakier, dzięki czemu rzadziej musimy się na niego decydować. Jest niezniszczalny i mało co jest w stanie go zrujnować. W dzisiejszych czasach pełnych pośpiechu, mało która z nas ma możliwość wygospodarować chwilę, by co kilka dni nakładać lakier. Klasyczny manicure zabiera dużo czasu i już po chwili lakier może odprysnąć. Żeby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów, lepiej zdecydować się na trwalszą możliwość - hybrydę. Jeśli wykonujemy ją w domu, po pewnym czasie będziemy musiały ją zdjąć. Ten moment zależny jest od tempa wzrostu naszych paznokci. Zdejmowanie hybrydy nie jest proste, a wykonane nieprawidłowo może nadwyrężyć delikatną płytkę. Jak wykonać to poprawnie? Wystarczy kolejno przejść przez te kroki.

KROK 1: ZMATOWIENIE
Aby ułatwić sobie zdjęcie lakieru i umożliwić acetonowi wniknięcie w niego, na początku powinnaś go zmatowić. Użyj bloku polerskiego, którym zmatowisz płytkę paznokcia przed położeniem bazy. Już po kilku ruchach na paznokciu starta zostanie warstwa zabezpieczająca poprzedni manicure. Dzięki temu aceton łatwiej wniknie w lakier i lepiej go nasączy.

KROK 2: NASĄCZENIE ZMYWACZEM
Krokiem drugim jest nasączenie wacików acetonem i zawinięcie folią aluminiową. Przyznajemy, że nie jest to zbyt łatwa czynność i samo owijanie dużych wacików kosmetycznych kawałkami folii może być frustrujące. Dużo łatwiej posługiwać się specjalnymi foliami, których przeznaczeniem jest właśnie usuwanie lakieru. To małe kawałki folii z przyklejonym wacikiem, który się nie przesuwa. Nalany na niego aceton szybko wnika w paznokieć, więc wystarczy jedynie 10 minut.

KROK 3: ZSUNIĘCIE HYBRYDY
Po zdjęciu folii z wacikiem z palców ujrzymy pomarszczoną warstwę hybrydy, która pod wpływem acetonu zaczęła się rolować. Aby jej pomóc, użyj kopytka i krusz jego końcówką lakier, który nadal jest przyklejony do płytki. Pamiętaj, żeby robić to bardzo delikatnie i nie siłować się z niewielkimi pozostałościami. Jeśli zbyt mocno będziesz posługiwać się metalowymi narzędziami w okolicach paznokci, możesz spowolnić ich wzrost lub uszkodzić płytkę na stałe. Jeśli po użyciu kopytka nadal zostały ci na paznokciach resztki lakieru, spróbuj pozbyć się go delikatnymi ruchami bloku polerskiego.

KROK 4: PIELĘGNACJA
Po zdjęciu hybrydy nasze paznokcie potrzebują nawilżenia i odżywienia. Skórki paznokci również nie będą zadowolone po chwili spędzonej w towarzystwie acetonu. To najlepszy moment, by użyć odżywiającej oliwki do paznokci i skórek, która nie tylko intensywnie je nawilży, ale i wzmocni. Paznokcie nie będą się rozdwajać ani łamać, a skóra wokół nich będzie natłuszczona. Dobrze odżywione skórki rzadziej trzeba usuwać, więc ten krok jeszcze bardziej odsuwa w czasie kolejny manicure.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także