UrodaJak zdjąć hybrydę z paznokci? Sposoby w domu i w salonie

Jak zdjąć hybrydę z paznokci? Sposoby w domu i w salonie

Jak zdjąć hybrydę z paznokci? Sposoby w domu i w salonie
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | Counselling
Agnieszka Krasa

28.06.2018 14:29, aktual.: 17.10.2018 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieumiejętne usuwanie hybrydy uszkodzi paznokcie. Jak zdjąć hybrydę, aby sobie nie zaszkodzić? Doradzamy, jak zmyć lakier hybrydowy z paznokci.

Jak usunąć lakier hybrydowy u kosmetyczki?

Zdejmowanie hybrydy najskuteczniej i najszybciej zrobi profesjonalistka w salonie kosmetycznym. Gdy po kilku tygodniach od nałożenia lakieru istnieje widoczna konieczność jego zmiany i odświeżenia, a odrosty są już bardzo widoczne, najlepiej umówić się do kosmetyczki na usuwanie hybrydy. Niezależnie od tego, czy zdecydowałyśmy się na nowy kolor czy całkowite zdejmowanie hybrydy. Oto, jak wyglądać będzie cała procedura: sposób na to, jak usunąć hybrydy w salonie jest bardzo podobny do opisanej poniżej metody domowej. Palce zawija się bowiem również w waciki z mocnym zmywaczem do hybrydy i pozostawia na jakiś czas pod folią aluminiową. W salonach kosmetycznych często mamy także do czynienia z ciekawym urządzeniem, pomocnym podczas wykonywania manicure i pedicure, czyli z frezarką do paznokci. Zdecydowanie ułatwia ona kosmetyczce sprawniejsze zdejmowanie hybrydy. Akcesorium przyda się nawet w przypadku konieczności usunięcia lakieru hybrydowego z paznokci żelowych, co nie będzie już tak pracochłonne, jak byłoby w przypadku robienia tego jedynie w sposób manualny.

*Urządzenia do manicure i pedicure kupisz teraz najtaniej na WP radarOkazji. *

Jak zdjąć hybrydę w domu?

Potrafimy samodzielnie zrobić manicure hybrydowy, poradzimy sobie więc również z tym, jak usunąć lakier hybrydowy z paznokci. Jeśli nie mamy czasu, pieniędzy bądź ochoty na umówienie się do profesjonalistki albo musimy koniecznie zdjąć hybrydę, zrobimy to w domu. Jednak usuwanie hybrydy na siłę nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Ani bezpiecznym dla paznokci. Lakieru nie wolno zrywać z płytki. Dowiedz się, jak zmyć hybrydy bez wizyty u kosmetyczki, aby nie było to bardzo czasochłonne czy problematyczne. Bardzo trwały manicure hybrydowy to bowiem czołówka, jeśli chodzi o zdobienia paznokci, pod względem długości utrzymywania się efektu. Zaleta tego rodzaju manikiuru przeradza się więc niestety w wadę w momencie, gdy zbliża się zmywanie lakieru hybrydowego. Do usuwania hybrydy przygotuj następujące akcesoria:

  • Pilnik albo kopytko.
  • Mocny płyn do usuwania lakieru hybrydowego.
  • Folia aluminiowa.
  • Waciki kosmetyczne.
  • Oliwka do ciała.

Paznokcie pokryte lakierem hybrydowym delikatnie spiłuj. Chodzi tutaj nie o ich długość, a o wierzchnią warstwę lakieru. Weź 10 wacików kosmetycznych i pierwszy z nich zamocz w płynie do usuwania hybrydy. Przyłóż go starannie do płytki paznokcia i owiń dookoła kawałkiem folii aluminiowej. Czynność powtórz na wszystkich paznokciach. Po 20 minutach odwiń jeden z paznokci i sprawdź, czy lakier hybrydowy już schodzi. Zazwyczaj złuszcza się w kawałkach bądź odpada w całości. Możesz go delikatnie podważyć pilnikiem lub kopytkiem i ewentualnie zostawić jeszcze na kilka minut na paznokciach zawijasy z folii. Po zmyciu hybrydy umyj ręce i natrzyj dłonie, paznokcie i skórki przy paznokciach odrobiną oliwki do ciała, np. tą przeznaczoną dla dzieci. Pozwól sobie na kilkuminutowy masaż rąk.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także