Trwa ładowanie...

Paznokcie hybrydowe krok po kroku - jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością, którą należy przypisać jego trwałości oraz stosunkowo łatwej aplikacji. Co prawda, nałożenie lakieru hybrydowego jest nieco trudniejszym i bardziej skomplikowanym procesem od aplikacji lakieru zwykłego, ale w zamian otrzymujemy paznokcie utrzymujące się nawet do trzech tygodni!
Share
Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością w ostatnim czasie ze względu na trwałość i łatwość wykonania.
Manicure hybrydowy cieszy się dużą popularnością w ostatnim czasie ze względu na trwałość i łatwość wykonania. Źródło: Fotolia
d1eaxuo

Manicure hybrydowy — niezbędne akcesoria

Manicure hybrydowy można wykonać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i samodzielnie w warunkach domowych. Z tą różnicą, że w przypadku wyboru drugiej opcji należy wyposażyć się w szereg niezbędnych akcesoriów. Jest to spore obciążenie finansowe, jednakże biorąc pod uwagę co trzytygodniowe wizyty u kosmetyczki, to jednak w konsekwencji wychodzimy na plus. Do nałożenia hybryd na paznokcie potrzeba:

Wszystko do manicure i pedicure znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

d1eaxuo

Jak nałożyć lakier hybrydowy na paznokcie?

Samo nakładanie lakieru hybrydowego w małym stopniu różni się od nakładania zwykłego lakieru do paznokci. Zasadniczą różnicą jest sposób przygotowania płytki oraz metoda utrwalania lakieru.

1. Metalowym kopytkiem lub specjalnym patyczkiem z drzewa różanego odsuń skórki, a następnie nadaj za pomocą pilnika pożądany kształt paznokciom.
2. Delikatnie zmatuj płytkę paznokcia za pomocą bloku polerskiego.
3. Przetrzyj płytkę paznokcia lekko zwilżonym wacikiem w celu pozbycia się pyłu z paznokci.
4. Nałóż cienką warstwę bazy pod lakier hybrydowy i utrwal ją w lampie. Przy czym czas utrwalania uzależniony jest od wielu czynników, w tym m.in. od mocy lampy.
5. Nałóż na paznokcie cienką warstwę lakieru hybrydowego, a następnie utrwal ją w lampie. Kciuki zaleca się malować i utrwalać osobno. Tę czynność należy powtórzyć co najmniej dwukrotnie.
6. Nałóż na paznokcie cienką warstwę topu i utrwal go pod lampą.
7. Posmaruj skórki specjalną oliwką do skórek.

Zdejmowanie hybrydy — jaki sposób jest najlepszy?

Zdejmowanie hybrydy jest bardzo ważnym procesem i powinniśmy podejść do tego poważnie, jeśli nie chcemy zniszczyć płytki paznokci. Najlepiej ten zabieg wykonać u profesjonalnej kosmetyczki, jednakże opcjonalnie można również zrobić to samodzielnie w warunkach domowych. Dużą popularnością wśród kobiet cieszy się ściąganie hybryd przy użyciu acetonu. Wbrew pozorom nie jest on szkodliwy dla paznokci, jednakże trzeba wiedzieć jak go używać. Z całą pewnością złym pomysłem jest kilkugodzinne moczenie paznokci w roztworze z acetonu. W zamian można lekko nasączyć waciki, przyłożyć je do paznokci, zawinąć w folię aluminiową i odczekać kilka minut.

d1eaxuo

Zdejmowanie hybryd krok po kroku:

1. Delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę lakieru hybrydowego.
2. Zabezpiecz skórki specjalistyczną oliwką do skórek.
3. Nasącz wacik preparatem z acetonem (w zamian można użyć preparatu z lanoliną).
4. Przyłóż nasączony wacik do paznokcia.
5. Owiń paznokcia wraz z wacikiem folią aluminiową.
6. Odwiń folię i delikatnie pozbądź się lakieru hybrydowego za pomocą drewnianego patyczka.

d1eaxuo

Podziel się opinią

Share
d1eaxuo
d1eaxuo