UrodaChcesz wykonać manicure hybrydowy w domu? Potrzebujesz odpowiedniego zestawu

Chcesz wykonać manicure hybrydowy w domu? Potrzebujesz odpowiedniego zestawu

Chcesz wykonać manicure hybrydowy w domu? Potrzebujesz odpowiedniego zestawu
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Sylwia Ścibak
01.02.2018 10:35, aktualizacja: 07.02.2018 13:49

Manicure hybrydowy to jeden z najpopularniejszych obecnie sposobów na upiększenie paznokci. Hybrydy trzymają się długo i świetnie wyglądają. Jeśli nie masz czasu na chodzenie do kosmetyczki, możesz go wykonać samodzielnie w domu. Podpowiadamy, czego potrzebujesz.

Czym jest manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to sposób stylizacji paznokci, który zachwyca estetyką i trwałością. By go wykonać, trzeba wykorzystać specjalny lakier, który twardnieje pod wpływem światła lampy UV lub lampy LED. Manicure hybrydowy jest bezpieczny i niezwykle trwały. Dzięki niemu paznokcie wyglądają pięknie przez ok. 3 tygodnie. Lakier hybrydowy nie odpryskuje i można go nałożyć nawet na krótkie paznokcie, więc doskonale pasuje kobietom, które pracują fizycznie.

Manicure hybrydowy nie jest dla każdej z nas. Powinny go unikać kobiety z chorobami paznokci, np. grzybicą, a także te, które borykają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Trzeba również uważać, jeśli ma się wszelkie przebarwienia, bruzdy czy wklęsłe fragmenty.

Obraz
© iStock.com | Yulia-images

Co jest potrzebne, by wykonać manicure hybrydowy?

Żeby wykonać manicure hybrydowy, potrzebujesz kilku podstawowych narzędzi, które pozwolą ci odpowiednio przygotować płytkę paznokcia do nałożenia lakieru. Będą to przede wszystkim pilniki, kopytka lub patyczki oraz bloki polerskie. Blok polerski służy delikatnemu zmatowieniu płytki paznokcia, kopytko odsuwa skórki, natomiast pilnik, jak wiadomo, nadaje równy kształt paznokciom. Potrzebne będą również waciki bezpyłowe i cleaner, które oczyszczą i złuszczą paznokcie przed nałożeniem lakieru.

Prócz podstawowego lakieru kolorowego, który jest głównym elementem całego manicure'u, trzeba jeszcze nałożyć lakier bazowy oraz lakier zwany top coatem. Najpierw nakłada się lakier bazowy i utwardza w lampie. Potem nakłada się pierwszą warstwę lakieru głównego, utwardza w lampie, a następnie nakłada się drugą warstwę i utwardza. Na samym końcu maluje się paznokcie top coatem, który utrwala całość. Ostatnim krokiem jest powtórne przemycie paznokci cleanerem.

Do manicure hybrydowego potrzebna jest również lampa utwardzająca. Na rynku dostępne są dwa rodzaje: lampa UV i lampa LED. Lampa UV dłużej utwardza lakier niż lampa LED, ale doskonale radzi sobie z paznokciami żelowymi.

Obraz
© 123RF.COM