Trwa ładowanie...
d2p9dng

Jak zrobić paznokcie na lato?

Przygotowując paznokcie na lato, musimy pamiętać przede wszystkim o pielęgnacji i zrównoważonej diecie. Żaden wzór nie będzie dobrze wyglądał na zniszczonych, zaniedbanych płytkach. Gdy zadbamy już o kondycję dłoni, możemy z czystym sumieniem przyjrzeć się pomysłom na stylizację paznokci na lato.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paznokcie na lato 2018 mogą bazować na kontraście i połysku
Paznokcie na lato 2018 mogą bazować na kontraście i połysku (iStock.com, Fot: iStock)
d2p9dng

Jak dbać o paznokcie latem? Pielęgnacja krok po kroku

Wygląd naszego ciała jest w dużej mierze wynikiem zdrowia, diety, warunków atmosferycznych, działania promieni UV oraz stosowania produktów chemicznych. To samo dotyczy paznokci. Aby były piękne, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji.

Jeśli mamy żółte plamki na płytkach paznokci, przez ok. 20 min. moczymy palce w podgrzanej mieszance oliwy i soku z cytryny. Oliwa jest naturalną odżywką, która wzmocni paznokcie i sprawi, że nie będą się rozdwajać. Cytryna usunie nieestetyczne przebarwienia na paznokciach. Do tej mikstury można też dodać ogórka, starte jabłko lub żółtko z jajka. Oprócz tego na paznokcie dobrze wpływa rozpuszczona w wodzie żelatyna, koperek, siemię lniane, skrzyp polny, wosk pszczeli i mieszanka oliwy, soku z pomarańczy i czosnku. Płytkę paznokcia wzmocnią również olejki rycynowe i kokosowe, a także wcieranie (kapsułkę należy przekroić) witaminy A i witaminy E.

d2p9dng

Aby wzmocnić paznokcie przed latem, warto ograniczyć kontakt płytki z produktami chemicznymi, np. przez zakładanie gumowych rękawiczek do mycia naczyń. Istotne jest regularne nawilżanie dłoni wraz z paznokciami. Należy zwrócić uwagę na to, by w diecie nie brakowało witamin, białka, magnezu, cynku, wapnia czy żelaza.

Chcąc zrobić paznokcie na lato, dobrze jest pamiętać o tym, że częste wykonywanie manicure hybrydowego, stosowanie lakierów do paznokci czy chemicznych zmywaczy niekorzystnie wpływa na płytki, powodując ich większą łamliwość, wysuszanie i niszczenie. Regularne aplikowanie hybrydy może podnadto szkodzić zdrowiu, podnosząc ryzyko czerniaka podpaznokciowego i przyspieszając starzenia się skóry.

Jak zrobić manicure na lato?

Następnym krokiem przygotowania paznokci na lato jest manicure. Najpierw oczyszczamy płytki z ewentualnych pozostałości po lakierze. Następnie modelujemy ich kształt za pomocą pilnika (piłujemy w jednym kierunku, żeby paznokcie się nie rozdwajały), najlepiej szklanego. Odpowiednio dostosowane paznokcie mogą optycznie poprawić wygląd dłoni, nadając im kobiecej smukłości. Płytki polerujemy zaczynając od najgrubszego ziarna. Po tym zabiegu moczymy palce w mydlanej wodzie, której składnikiem może też być sok z cytryny (do usuwania przebarwień z paznokci i zmiększenia skórek).

d2p9dng

Wszystkie potrzebne do manicure i pedicure akcesoria w znajdziesz już teraz na WP radarOkazji.

Kolejnym krokiem jest pokrycie skórek przeznaczonym do tego preparatem, a następnie odsunięcie ich patyczkiem. Jeśli są grubsze, możemy użyć sterylizowanych cążków (tylko delikatnie!). Dokładne usuwanie skórek jest właściwością modnego ostatnio manikiuru kombinowanego (wydłuża również trwałość hybrydy), który wymaga dużej precyzji. Warto też zwrócić uwagę na zalety manikiuru japońskiego. Kolejnym krokiem jest odtłuszczanie paznokci za pomocą zmywacza bezacetonowego. Ostatnim etapem jest nałożenie odżywki do paznokci.

Malowanie i przedłużanie paznokci na lato

Tak zrobione paznokcie na lato możemy już pomalować. Do wyboru mamy wiele rodzajów zabiegów:

d2p9dng

Podziel się opinią

Share
d2p9dng
d2p9dng