GwiazdyJan-Krzysztof Duda mistrzem świata. Matylda Damięcka stworzyła specjalną grafikę

Jan‑Krzysztof Duda mistrzem świata. Matylda Damięcka stworzyła specjalną grafikę

Jan-Krzysztof Duda
Jan-Krzysztof Duda
Źródło zdjęć: © East News
oprac. KSA
05.08.2021 18:48

Jan-Krzysztof Duda, polski szachista, właśnie zapisuje się na kartach historii. 23-latek jako pierwszy Polak zdobył Puchar Świata w szachach. Matylda Damięcka podsumowała jego sukces.

Jan-Krzysztof Duda zaczął grać w szachy jako pięciolatek i bardzo szybko zaczął wygrywać z doświadczonymi graczami. Łącznie zdobył kilkadziesiąt medali w rozgrywkach z cyklu mistrzostw Polski. Zarówno w szachach klasycznych, jak i szybkich oraz błyskawicznych i to w różnych kategoriach wiekowych.

23-letni mężczyzna pasjonuje się szachami i prowadzi pojedynki również przez internet. W sieci gra pod pseudonimem Polish_fighter3000. W 2016 roku prezydent odznaczył go Srebrnym Krzyżem Zasługi za "wybitne osiągnięcia sportowe w 2016 roku oraz popularyzację dyscypliny.

Jan-Krzysztof Duda ma na koncie mnóstwo medali i tytułów, ale dzisiaj zdobył najważniejszy. Został mistrzem świata. Pojedynek stoczył z Rosjaninem Sergiejem Karjakinem. Polak grał tak fenomenalnie, że jego przeciwnik skapitulował. Za zwycięstwo w Pucharze Świata Jan-Krzysztof Duda otrzymał 110 tys. dolarów.

Nie ma sobie równych

Sukces 23-latka napawa dumą Polaków. Matylda Damięcka, która obecnie jest najpopularniejszą ilustratorką życia codziennego, momentalnie zareagowała.

Na jej instagramowym profilu pojawiła się nowa grafika. Ciemny pionek króla opatrzyła podpisem: "Jan-Krzysztof I Duda" oraz "poczet królów szachów". W ten sposób podkreśliła, że to właśnie Duda jest dziś królem szachów. Dołączamy się do gratulacji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (54)
Zobacz także