Blisko ludziMatylda Damięcka skomentowała wypowiedź Samueli Górskiej. Krótko i bardzo celnie

Matylda Damięcka skomentowała wypowiedź Samueli Górskiej. Krótko i bardzo celnie

Matylda Damięcka skomentowała wypowiedź modelki
Matylda Damięcka skomentowała wypowiedź modelki
Źródło zdjęć: © Instagram | Samuela Górska
Marta Kutkowska

19.07.2021 12:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skandaliczna - homofobiczna i antysemicka wypowiedź Samueli Górskiej wywołała prawdziwą burzę w mediach. Współpracę z modelką wypowiedziały już znane marki i projektanci, z Gosią Baczyńska na czele. Wygląda na to, że to nie koniec nieprzyjemności. Aferę właśnie skomentowała Matylda Damięcka. I zrobiła to niezwykle celnie.

Choć skandale nie są w świecie celebrytów niczym nowym, ten wyjątkowo poruszył opinię publiczną. Trudno się dziwić, modelka nie przebierała w słowach: "Konfederacja to jest drużyna mega młodych sympatycznych facetów, nie tylko facetów, bo są też świetne babki, z wielkim entuzjazmem, pomysłem na gospodarkę, na życie społeczne. Bo ja nie chcę też żydostwa, nie chcę LGBT, nie chcę wielu rzeczy, które obecnie są. Tylko Konfederacja, mam wrażenie, zapewnia taką normalność".

Zawodowe samobójstwo

Samuela Górska dotąd świetnie radziła sobie w świecie modelingu. Choć nie wygrała "Top Model", zyskała rozpoznawalność, która przełożyła się na liczne współprace. Celebrytka była widywana z Antkiem Królikowskim, brylowała na pokazach mody i chętnie reklamowała marki na swoim Instagramie. Niestety, wydaje się, że jej kariera właśnie legła w gruzach. Stopniowo ze współprac wycofują się firmy, które nie chcą być kojarzone z antysemityzmem i homofobią. Także projektanci solidarnie rezygnują z zatrudniania Samueli. 

"(...) Pracujemy też nad usunięciem wizerunku tej modelki z naszej strony internetowej. Przede wszystkim pragniemy z całą stanowczością oznajmić, że nie popieramy wypowiedzi, ani poglądów pani Samueli Górskiej mając ogrom sympatii i poparcia dla grup wskazanych przez tę osobę" - czytamy na Instagramie Gosi Baczyńskiej.

Ostra szpila

Niestety, konsekwencje zawodowe to nie wszystkie problemy, z jakimi w najbliższym czasie będzie borykała się modelka. Już teraz celebrytka zablokowała wszystkie komentarze na swoim Instagramie - od wczoraj spadła na nią lawina hejtu.

Komentarza do zachowania Samueli Górskiej nie odmówiła sobie Matylda Damięcka. Aktorka słynie z tego, że popiera ludzi LGBT+ i wszystkie mniejszości. W ostatnim odniosła się do etymologii imienia "Samuela". Zauważyła, że jest to imię pochodzenia hebrajskiego i wywodzi się od słów "niech Bóg wysłucha".

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (190)
Zobacz także