Jedna buteleczka, m.in. 5 zastosowań do ciała, włosów, twarzy
Olej ze słodkich migdałów to jeden z najstarszych olei kosmetycznych. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji ciała, włosów, a dodatkowo przyda się jeszcze w makijażu i przy dbaniu o delikatną skórę dzieci. Jest świetny!
Olej ze słodkich migdałów ma same zalety! Po pierwsze, Po drugie, jest jednym z najbezpieczniejszych olejów, przez co można go stosować także u niemowląt i kobiet w ciąży.
Po drugie, kryje w sobie całą masę substancji odżywczych, które dbają o kondycję włosów, paznokci, twarzy i skóry niemal całego ciała (trudno znaleźć obszar ciała, który nie skorzystałby na włączeniu olejki ze słodkich migdałów do pielęgnacyjnych rytuałów). W jego składzie znajdują się: proteiny, sole mineralne, witaminy z grupy B, a także A i E, duże ilości kwasu oleinowego oraz linolowego.
Nic więc dziwnego, że ma długą listę zastosowań. Zebraliśmy pięć najistotniejszych.
1. Nawilżenie
Olejek ze słodkich migdałów to fantastyczny naturalny emolient. Za sprawą dużych ilości kwasu oleinowego i linolowego zmiękcza naskórek i wzmacnia lipidową barierę ochronną skóry. Świetnie nawilża nawet bardzo przesuszone miejsca. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, łagodzi podrażnienia, koi cerę z łojotokiem i trądzikiem.
Można stosować go w zastępstwie balsamu do ciała lub kremu do twarzy. Wystarczy krople olejku wmasowywać w skórę lub wklepać w cerę. Można dodać je także do kąpieli. Nie obawiaj się, że olejek zostawi na twojej skórze tłusty film. Olej migdałowy świetnie się wchłania.
2. Przeciw rozstępom i zmarszczkom
Kwas ferulowy zawarty w olejku ze słodkich migdałów pobudza syntezę włókien kolagenowych, na czym zyskuje elastyczność skóry. To dlatego (oraz ze względu na bezpieczeństwo) olejek polecany jest kobietom spodziewającym się dziecka - wsmarowując olejek w brzuch od wczesnego etapu ciąży, można uelastycznić skórę i zmniejszyć szansę na powstanie rozstępów.
Fakt, że olejek ze słodkich migdałów poprawia elastyczność skóry, może być także wykorzystany przez każda osobę, która chce uniknąć rozstępów, lub zmarszczek – olejek stosowany na twarz może pomóc w spowolnieniu procesu starzenia.
3. Wygładzenie włosów
Olejek ze słodkich migdałów działa jak emolient nie tylko na skórę, ale też na włosy. Zamyka łuski włosów i zabezpiecza łodygi przed wysuszającym działaniem szamponu. Sprawdzi się więc jako pierwszy krok w trzystopniowej metodzie mycia OMO. Można nakładać go na same końcówki lub na całej długości włosów i po ok. 30 minutach zmyć go szamponem. Można także dodać kilka kropel do serum, maski lub odżywki. Jego działanie docenią szczególnie posiadaczki włosów wysokoporowatych, łamliwych, suchych i puszących się.
4. Do demakijażu
Olej ze słodkich migdałów sprawdzi się jako pierwszy krok dwuetapowego oczyszczania twarzy. Należy wmasować go w suchą skórę (koniecznie palcami, bez użycia wacików, żeby uniknąć dodatkowych podrażnień), zmyć ciepłą wodą, a następnie użyć żelu do mycia twarzy. Olejek rozpuści makijaż i tłuste zanieczyszczenia nagromadzone na skórze w ciągu dnia. Takie dwuetapowe oczyszczanie twarzy jest zapożyczony z koreańskiej pielęgnacji. Zagwarantuje skuteczne oczyszczenie cery nie tylko z kosmetyków do makijażu, ale także z łoju, potu, kurzu i zanieczyszczeń środowiska.
5. Do wrażliwej skóry niemowląt
Olejek ze słodkich migdałów nawilża i łagodzi podrażnienia delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci. Można smarować nim maleństwa lub kilka kropel olejku dodać do kąpieli.