Jest jego najmłodszym dzieckiem. "Stronimy od mówienia o sobie"

Jan Englert jest ojcem czwórki dzieci
Jan Englert jest ojcem czwórki dzieci

02.05.2024 08:58, aktual.: 02.05.2024 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jan Englert jest ojcem czwórki dzieci. Najmłodszą pociechą aktora jest 23-letnia Helena, która zdecydowała się pójść jego śladami. Mimo znanego nazwiska, nie ma zamiaru wykorzystywać go, aby zdobywać kolejne role.

Pierwsze małżeństwo Jana Englerta z Barbarą Sołtysik zakończyło się rozwodem. Aktorska para ma jednak razem troje dzieci: syna Tomasza oraz córki-bliźniaczki - Katarzynę i Małgorzatę. W 1995 roku Englert ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Jego wybranką została Beata Ścibakówna, z którą ma córkę, 23-letnią dziś Helenę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Córka Jana Englerta poszła jego śladami

Helena Englert pojawiła się po raz pierwszy przed kamerą w wieku dwóch lat. Zagrała w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego. Kolejny raz miał jednak miejsce dopiero 11 lat później. W 2013 roku zagrała Kasię w "Układzie zamkniętym" Ryszarda Bugajskiego.

Jan Englert z córką Heleną w 2007 roku
Jan Englert z córką Heleną w 2007 roku

Kariera Heleny nabrała tempa, kiedy wróciła z Nowego Jorku po nauce aktorstwa w prestiżowej szkole Tisch School od the Arts. Zagrała m.in. w "Barwach szczęścia", "Diagnozie", filmie erotycznym "Pokusa" oraz serialu HBO Max "#BringBackAlice".

- Zostałam aktorką, bo w niczym innym nie jestem dobra - powiedziała "Vivie!".

- Pamiętam, że gdy zaczęłam pracować, bardzo mi się ten zawód nie podobał. Nie odnajdywałam się w nim. Za duży chaos, za dużo ludzi. I myśl, czy ja dam radę - zwierzyła się Plejadzie.

"Stronimy od mówienia o sobie"

Choć Helena Englert docenia to, że wychowała się w aktorskiej rodzinie, nie ma zamiaru wykorzystywać nazwiska ojca do zdobycia kolejnych ról.

- To jest chyba kolejny element przywileju, w którym dorastałam, że mogłam mieć w domu taką wiedzę i chcąc nie chcąc, czerpać z niej - mówiła w rozmowie Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim.

Z Janem Englertem łączy ją jednak wyjątkowa więź. W ostatnim czasie ustalili nawet pewną zasadę dotyczącą ich relacji.

- Mamy od jakiegoś czasu taką zasadę, że stronimy od mówienia o sobie nawzajem w mediach. Oczywiście, w moim osobliwym położeniu, bywa to skomplikowane, ale staramy się chronić to, co święte - czyli naszą relację - ujawniła w wywiadzie dla Plejady.
Helena Englert z rodzicami
Helena Englert z rodzicami

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)