Przetrzyj tym telefon komórkowy. "Wyżre" bakterie kałowe
Telefon komórkowy to przedmiot, bez którego wielu nie wyobraża sobie życia. Jest jednak siedliskiem wielu groźnych bakterii i wirusów. Jak się ich pozbyć?
Dlaczego powinniśmy czyścić telefon?
Nie każdy ma świadomość, jak wielkim skupiskiem szkodliwych patogenów jest nasz telefon komórkowy. Na jego powierzchni gromadzi się brud, zarazki i bakterie, które potrafią być niebezpieczne. Najczęściej korzystamy ze smartfonów, przykładając je do okolicy ust, uszu i nosa. Dlatego ryzyko przeniknięcia ich do naszego organizmu jest dużo większe. Oprócz tego często dotykamy dłońmi okolic twarzy, które wcześniej znajdowały się na ekranie.
Z badań wynika, że na desce sedesowej potrafi znaleźć się mniej bakterii niż na naszych telefonach. Najczęściej są to: E.coli, gronkowce, promieniowce czy enterokoki. Jednak to niejedyne drobnoustroje, jakie mogą się na nich pojawić. Wirus zapalenia wątroby typu A, paciorkowce, a nawet Salmonella mogą być stałymi bywalcami na naszych telefonach. Dlatego jeśli nie czyścisz go regularnie, możesz sobie zaszkodzić.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czyszczenie laptopa
Jak czyścić telefon?
Do tego przyda nam się ściereczka z mikrofibry oraz płyn do czyszczenia elektroniki lub specjalne chusteczki nasączone środkiem antybakteryjnym. Ważne, aby nie tylko czyścić ekran, ale całą powierzchnię wraz z obudową. Dodatkowo możemy użyć sprężonego powietrza, które wymiecie niedostępne zakamarki.
Drugi sposób, który zmniejszy ryzyko kontaktu z groźnymi bakteriami, to częstsze mycie rąk, szczególności po wyjściu z toalety. Ważne też, by nie korzystać z telefonu w toaletach i miejscach publicznych, które są największym skupiskiem zarazków.
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.