Jest ortodoksyjną Żydówką. Odpowiedziała, dlaczego czasem nie śpi z mężem w jednym łóżku
Miriam Ezagui jest pielęgniarką i ortodoksyjną Żydówką. Na swoim profilu na TikToku dzieli się z obserwatorami różnymi ciekawostkami dotyczącymi swojego wyznania. Niedawno opowiedziała o intymności w małżeństwie.
21.08.2023 | aktual.: 21.08.2023 16:08
Miriam mieszka w Stanach Zjednoczonych i pracuje w jednym z lokalnych szpitali jako pielęgniarka. Oprócz tego jest mężatką, mamą czwórki dzieci i ortodoksyjną Żydówką, która regularnie dzieli się z obserwatorami swoją codziennością, pokazując im, jak wygląda jej życie zgodne z religią.
Od czasu do czasu kobieta odpowiada na pytania użytkowników. Na jednym z nagrań postanowiła opowiedzieć o swojej relacji z mężem, a dokładnie o intymności. Przy okazji pokazała też, jak wygląda jej małżeńska sypialnia.
Pokazała sypialnię. Odpowiedziała, dlaczego mają dwa łóżka
Jednym z aspektów, który zainteresował obserwatorów, była kwestia seksualności i tego kiedy judaizm postrzega stosunek płciowy jako coś boskiego. Miriam postanowiła odpowiedzieć i opisała, jak wygląda jej pożycie małżeńskie. Na zamieszczonym na TikToku nagraniu pokazała swoją sypialnię, w której uwagę zwracają dwa osobne łóżka.
"Z punktu widzenia religii, stosunek żony i męża jest uświęcony przez Boga wtedy, gdy odbywa się we właściwym czasie" - powiedziała na początku. Następnie wytłumaczyła, że do zbliżeń pomiędzy małżonkami nie dochodzi, gdy kobieta ma menstruację oraz siedem dni po niej, czyli w czasie nazywanym "nida", czyli okresie tzw. rytualnej nieczystości kobiety.
"W tym czasie ani mąż, ani żona nie inicjują stosunków i nie mogą się nawet dotykać. Dlatego mamy dwa osobne łóżka w naszej sypialni" - tłumaczyła.
Kwestia intymności w małżeństwie ortodoksyjnych Żydów
Miriam opisała też, że po czasie określanym mianem "nida", intymność pomiędzy mężem i żoną jest wręcz zalecana. "W naszym zezwoleniu na zawarcie małżeństwa jest nawet zapisane, że mąż ma obowiązek zaspokajania swojej żony" - podkreśliła.
"Judaizm nie uważa seksualności za coś wstydliwego, a jako coś pięknego" - podsumowała.
Zobacz także
Znasz kobietę, której działania i zaangażowanie podziwiasz? Koniecznie zgłoś ją w naszym plebiscycie #Wszechmocne
Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl