Trwa ładowanie...
Kamila Żyźniewska
21-02-2017 13:59

„Jestem imigrantem”. Świat mody vs. Donald Trump

Tłumy protestujących i negatywne komentarze znanych osobowości ze świata show-biznesu i nie tylko - kontrowersyjna polityka Donalda Trumpa, w niespełna miesiąc od rozpoczęcia jego prezydentury stała się przyczyną wielu ostrych reakcji w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Jednym z tematów, które wywołały spore poruszenie, była oczywiście zapowiadana przez niego kwestia deportacji nielegalnych imigrantów z USA oraz zakaz wpuszczania muzułmanów do kraju. Projekt został odrzucony przez amerykański Sąd Apelacyjny, a sam pomysł spotkał się z krytyką wielu osób. W gronie przeciwników Donalda Trumpa nie zabrakło ludzi związanych ze światem mody.

d99s2sn
d99s2sn

„Jestem imigrantem” - ta deklaracja padła z ust 81 osób pracujących w branży mody w Stanach Zjednoczonych i stała się hasłem przewodnim filmu, który opublikował amerykański serwis „W Magazine”. W gronie przeciwników poglądów Donalda Trumpa znaleźli się projektanci, styliści, fotografowie mody, modelki i redaktorzy. Edward Enninful - dyrektor artystyczny „W Magazine”, pracujący dla „Vogue” Grace Coddington i Hamish Bowles, projektanci Prabal Gurung i Diane von Furstenberg, modelki Adriana Lima, Winnie Harlow to tylko część imponującej reprezentacji protestujących. W filmie pojawia się również modelka Anja Rubik, która całkiem niedawno napisała list otwarty do polskiej premier Beaty Szydło.

O pomyśle amerykańskiego magazynu opowiedziała Katherine Cusumano pracująca dla „W Magazine”:

_- W następstwie prawnie zakwestionowanego zakazu przebywania uchodźców na terenie USA, za którym opowiedział się Donald Trump, pojawiło się mnóstwo głosów sprzeciwu z całego świata w kontekście polityki anty-imigracyjnej Białego Domu. Ludzie mody wcale nie są odizolowani od tego rodzaju spraw, a tak mogłoby się wydawać. Są przerażeni tego rodzaju retoryką, ponieważ wielu z nich, tworzących tę kolorową społeczność, to imigranci. To nasi przyjaciele, partnerzy, współpracownicy oraz ludzie, którzy podziwiają twórczość imigrantów. _

Od momentu swojej premiery, film “I am an immigrant” zdążył już odbić się szerokim echem w internecie. Ten głos branży mody nie mógł przejść niezauważony.

d99s2sn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99s2sn