Trwa ładowanie...
d3gxuhg

Joanna Górska nawet w trakcie chemioterapii nie zrezygnowała z pracy. Dziennikarka tłumaczy, dlaczego

Joanna Górska uważa, że znane osoby powinny wykorzystywać swoją popularność i głośno mówić o ważnych sprawach. Dziennikarka, która kilka lat temu zachorowała na raka piersi do dziś wspiera chore kobiety. Codziennie dostaje od nich wiadomości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Górska chorowała na raka piersi
Joanna Górska chorowała na raka piersi (ONS.pl)
d3gxuhg

Joanna Górska kilka lat temu zmagała się z rakiem piersi. Dziennikarka w 2017 usłyszała diagnozę. Nigdy nie ukrywała choroby. Nawet w trakcie chemioterapii nie zrezygnowała z występowania na wizji. W rozmowie z dwutygodnikiem "Gala" Górska wraca do tych trudnych dni.

Joanna Górska - rak piersi

"Robiliśmy wszystko, co możliwe, by życie moje i mojej rodziny nie wywróciło się do góry nogami i by rak nie zdemolował naszej rzeczywistości. Praca była jednym z elementów normalności, a że pracuje w telewizji, normalne było wstawanie rano, zakładanie peruki, przyklejanie rzęs i prowadzenie programu na żywo. Stresowałam się tylko tym, że zapomnę zabrać włosów z domu i czy będę miała wystarczająco dużo siły" - wspomina.

d3gxuhg

Górska podkreśla, że osoby publiczne powinny mówić o swoich doświadczeniach z chorobą. Twierdzi, że nie mogą marnować potencjału, jaki daje rozpoznawalna twarz. Dziennikarka za swój obowiązek uważa głośne mówienie o tym, jak wygląda leczenie w Polsce. "Jakie są problemy pacjentów, jakie bolączki systemu, jakie są braki i jak się w tym wszystkim odnaleźć. Trzeba mieć dużo zdrowia, by się leczyć" - mówi.

Joanna Górska wspiera chore kobiety

Nic dziwnego więc, że spotyka się z dużym odzewem. Praktycznie nie ma dnia, aby Górska nie otrzymała wiadomości od innych chorych kobiet. "Mają dużo pytań, są przerażone i zagubione. Ja też taka byłam. Wiem jak jest, ale wiem też, że to piekło jet do przejścia, trzeba mieć tylko dużo siły i cierpliwości" - dodaje dziennikarka.

d3gxuhg

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mamy mają moc - Anna Tańska-Zbróg

d3gxuhg

Podziel się opinią

Share

d3gxuhg

d3gxuhg