Trwa ładowanie...

Jolie apeluje o pomoc dla Pakistanu

Amerykańska aktorka Angelina Jolie zaapelowała we wtorek, po
wizycie w obozie dla uchodźców, o długofalową pomoc dla Pakistanu w związku z najtragiczniejszymi
powodziami, jakie kiedykolwiek nawiedziły ten kraj.

Share
Jolie apeluje o pomoc dla PakistanuŹródło: AP
d35vwey

Amerykańska aktorka Angelina Jolie zaapelowała we wtorek, po wizycie w obozie dla uchodźców, o długofalową pomoc dla Pakistanu w związku z najtragiczniejszymi powodziami, jakie kiedykolwiek nawiedziły ten kraj.
Tegoroczne powodzie, które trwają już od ponad miesiąca, zabiły ponad 1750 osób, dotknęły ponad 18 mln i spowodowały szkody wysokości blisko 43 mld dol. w infrastrukturze i rolnictwie.

- Sytuacja jest nadzwyczaj skomplikowana - powiedziała Jolie dziennikarzom po wizycie w obozie dla tysięcy uchodźców w północno-zachodnim Pakistanie. - To bardzo przewlekły problem, który wymaga naszego bezustannego wsparcia przez bardzo, bardzo długi czas.

Jak dodała, na problem powodzi nakładają się inne trudności. Odniosła się w ten sposób m.in. do istniejącego od wielu lat w Pakistanie obozu uchodźców afgańskich, którzy zbiegli tu przed wojną we własnym kraju. Jolie, która jest ambasadorką dobrej woli Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR), powiedziała, że będzie zachęcała rządy i jednostki do udzielenia Pakistanowi pomocy.

d35vwey

Owinięta czarnym szalem aktorka przeszła pomiędzy namiotami, rozmawiając z kobietami i dziećmi. Jak powiedziała, jest "bardzo poruszona" rozmiarami tragedii. Była to czwarta wizyta Jolie w Pakistanie, od kiedy w 2001 r. została ambasadorką dobrej woli UNHCR. W ubiegłym tygodniu aktorka osobiście przekazała na pomoc dla Pakistanu 100 tys. dol.

ONZ, które zaapelowało o 460 mld dol. pomocy dla Pakistanu, otrzymało dotąd tylko 310 mln, ale organizacja zastrzega, że na jedzenie, lekarstwa i schronienie dla ofiar powodzi będą potrzebne dalsze setki milionów dolarów.

d35vwey
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35vwey
d35vwey