Kacper Sobieralski powalczy o najważniejszy tytuł Europy. Konkurencja jest duża
26-letni sopocianin kilka tygodni temu zwyciężył w wyborach Mister Gay Poland. Teraz pretenduje do wygranej w europejskim konkursie, który odbędzie się 5 sierpnia w Sztokholmie.
31.07.2017 | aktual.: 31.07.2017 15:08
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jak przekonuje Kacper, konkurs Mister Gay Poland, w którym zwyciężył, nie bazuje tylko na wyglądzie. W tym roku finał trwał dwa dni, podczas którego kandydaci rozwiązywali testy z angielskiego oraz z wiedzy o społeczności LGBT w Polsce.
- Odbywaliśmy również rozmowy z jury, aby mieli szansę poznać nas lepiej. Ważne były nasze opinie, poglądy i zdanie na istotne dla środowiska LGBT tematy. Nie traktowałem jednak innych finalistów konkursu jako konkurencję. Każdy z nas był inny, każdy wniósł do rywalizacji coś innego - i to jest w tym piękne. To dla mnie zaszczyt, że wkrótce będę mógł reprezentować Polskę w konkursie europejskim - mówi Kacper w rozmowie z Wirtualną Polską.
Jak dotąd konkurs podzielony był na eliminacje regionalne. Kacper najpierw wystartował w Sopocie, gdzie zdobył tytuł Mister Publiczności Gay Sopot 2017 oraz Mister Gay Sopot 2017. To poskutkowało zakwalifikowaniem się do ogólnopolskiego finału konkursu. Do wszystkiego namówili go znajomi.
- Wcześniej uczestniczyłem już w kilku profesjonalnych sesjach zdjęciowych jako model, więc miałem już trochę doświadczenia w branży modelingowej - mówi.
Kacper aktywnie uczestniczy w akcjach społecznych na rzecz osób homoseksualnych. W tym roku obecny był zarówno na Paradzie Równości, jak i na Trójmiejskim Marszu Równości. Ten ostatni miał okazję prowadzić, idąc na samym początku z tęczowym sztandarem.
Na co dzień Kacper pracuje jako Deputy Store Manager w jednym z salonów odzieżowych. Z wykształcenia jest specjalistą ds. projektowania ubioru. Jego pasją są taniec oraz język francuski, a w czasie, który mu pozostaje, pracuje także w jednym z klubów dla osób LGBT. Poznał tam mnóstwo historii innych gejów i lesbijek.
- Niektóre z nich były bardzo pozytywne i wzruszające, inne niestety smutne i przykre. Goście klubu czasem potrzebują się wyżalić i wtedy zawsze służę pomocą i dobrym słowem - mówi.
Według Kacpra, sytuacja osób homoseksualnych w Polsce wciąż nie jest najlepsza, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. - Tolerancja wśród Polaków się zwiększa, tak więc rokowania na przyszłość są dobre. Chciałbym, żeby związki partnerskie były możliwe i w naszym kraju - mówi.
On sam już od podstawówki wiedział o swojej orientacji. Rodzinie zdecydował powiedzieć jednak znacznie później, bo dopiero w wieku 19 lat. Bliscy okazali wsparcie i w pełni zaakceptowali orientację Kacpra.
- To nie jest tak, że orientację odkrywa się nagle. To po prostu czuje się od samego początku życia. Na początku o moim homoseksualizmie wiedzieli jedynie najbliżsi, ale gdy wygrałem eliminacje regionalne Mister Gay Poland w Sopocie, dowiedziała się już także dalsza rodzina. Czuję, że na nich zawsze mogę liczyć. Mocno wspierali mnie także podczas polskiej edycji konkursu, a po wygranej mocno kibicują moim przygotowaniom do finału europejskiego - mówi.
Na Kacpa Sobieralskiego możesz zagłosować pod tym linkiem. Głosy oddawać można raz na dobę do 4 sierpnia.