Trwa ładowanie...

Kamerun. Polski biskup zabronił szczepić się dziewczynkom na HPV

Prałat Jan Ozga zakazał podawania szczepionki przeciw rakowi szyjki macicy w diecezji Doumé-Abong’ Mbang. Chodziło o zabezpieczenie dziewczynek między 9 a 13. rokiem życia. Ozga podjął tę decyzję na podstawie rekomendacji Episkopatu Kamerunu.
Share
Bp Jan Ozga
Bp Jan OzgaŹródło: Materiały prasowe
d2w8vlv

Jak podał dziennik "Le Messager", polskiemu biskupowi nie przypadła do gustu kampania zainicjowana przez rząd. Zauważył on, że jej charakter jest "niezwykle delikatny" i sprzeciwił się szczepieniu młodych Kamerunek mieszkających na terenie Doumé.

Jan Ozga zabronił szczepienia Gardasilem

W "La Messager" można przeczytać, że owa akcja edukacyjna "nie cieszy się popularnością w katolickim Kościele". "Prałat Jan Ozga opiera się na refleksjach Krajowej Konferencji Episkopatu podczas 45. plenarnego zgromadzenia biskupów Kamerunu" – podano. Biskup zalecił też, by "nie przyjmować ekip medycznych” aplikujących szczepionkę Gardasil.

d2w8vlv

Zobacz także: Korwin-Piotrowska skomentowała udział Edyty Górniak w "Gościu Wydarzeń". "Dno"

Na wspomnianym zgromadzeniu, które odbywało się między 3 a 6 listopada w Yaoundé, przewodniczący Krajowej Konferencji Episkopatu Kamerunu, bp Abraham Kome, wyraził wątpliwości duchowieństwa i zażądał głębszych studiów nad zagadnieniem.

"W kwestii szczepionki mamy wątpliwości. I zaczynamy od logicznej zasady: w przypadku wątpliwości musimy wstrzymać się od głosu" – powiedział. Delegacja Ministerstwa Zdrowia Publicznego została przyjęta przez biskupów podczas dyskusji nad projektem wprowadzenia szczepionki. Na zakończenie biskupi "dostrzegli niezwykle delikatny charakter tego tematu, który zasługuje i wymaga głębokiej refleksji naukowej i etycznej".

Ogólnopolski Strajk Kobiet. Klementyna Suchanow gościem "Newsroom"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w8vlv

Podziel się opinią

Share
d2w8vlv
d2w8vlv