Karmi piersią 3-letnie dziecko i pokazuje to na zdjęciach. "Wielokrotnie starałam się przestać"

Karmi piersią 3‑letnie dziecko i pokazuje to na zdjęciach. "Wielokrotnie starałam się przestać"

Karmi piersią 3-letnie dziecko i pokazuje to na zdjęciach. "Wielokrotnie starałam się przestać"
Źródło zdjęć: © Instagram.com | Yaky Di Roma
18.08.2017 11:40, aktualizacja: 18.08.2017 13:19

Mamy, które walczą o prawo do karmienia piersią w miejscach publicznych, właśnie zyskały nową obrończynię. Yaki Di Roma to amerykańska fotografka wenezuelskiego pokolenia, która na swoim koncie na Instagramie pokazuje olśniewające zdjęcia przedstawiające ją podczas karmienia piersią synka.

Furorę w sieci robi zdjęcie, na którym widzimy młodą mamę w przebraniu Czarownicy z filmu Disneya z Angeliną Jolie w roli głównej. Ale Yaki Di Roma ma w zanadrzu wiele innych, malowniczych zdjęć, które robiła sobie i innym kobietom. Wiele z nich ma przekonać mamy na całym świecie, by karmiły piersią swoje pociechy. I robiły to jak najdłużej – jej synek, cierpiący na autyzm Hans, ma już 3 latka.

– Staram się popularyzować karmienie piersią na swoich profilach. Dlatego postanowiłam walczyć o tolerancję razem z dzieckiem – mówi fotorgafka portalowi "Babble".

– Wielokrotnie starałam się przestać karmić piersią, ale nie byłam w stanie – wyznaje kobieta. – Z powodu jego autyzmu trudno jest znaleźć coś innego, co sprawiłoby, że poczułby się tak spokojnie i bezpiecznie, jak podczas karmienia piersią. Chcę być po prostu dobrą mamą, a przynajmniej mieć pewność, że robię wszystko, co mogę. Na szczęście synkiem opiekuje się zespół terapeutów, którzy bardzo nam pomagają – dodaje kobieta.

Jak na razie zdjęcia, na których widzimy Yaki karmiącą Hansa, zbierają przede wszystkim pozytywne komentarze. – Dostaję mnóstwo negatywnych komentarzy, ale miłości i wsparcia jest o wiele więcej – przyznaje.

Nie od dziś wiadomo, że karmienie piersią dziecka ma wiele korzyści, zarówno dla dziecka, jak i dla matki. Badania przeprowadzone w ubiegłym miesiącu przez naukowców z Oksfordu wykazują, że taki sposób karmienia zmniejsza o 10 proc. ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru mózgu.

Źródło artykułu:WP Kobieta