Blisko ludziKarolina Korwin Piotrowska opublikowała oświadczenie dla policji. Odniosła się do obostrzeń

Karolina Korwin Piotrowska opublikowała oświadczenie dla policji. Odniosła się do obostrzeń

Karolina Korwin Piotrowska opublikowała oświadczenie dla policji. Odniosła się do obostrzeń
Źródło zdjęć: © ONS.pl
Dominika Czerniszewska

12.04.2020 15:11, aktual.: 13.04.2020 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W związku z pandemią koronawirusa pojawiają się nowe obostrzenia. Niektórzy wskazują, że przepisy te są niejednoznaczne. Grupa prawników na Twitterze opublikowała specjalny wzór oświadczenia, który zalecają nosić przy sobie. Obok niego nie przeszła obojętnie Karolina Korwin Piotrowska.

Zgodnie z rozporządzeniem obowiązuje nas ograniczenie w przemieszczaniu się, wychodzić można jedynie w celu "zaspokajania niezbędnych potrzeb". I właśnie nad tym najwięcej osób dywaguje. Społeczeństwo zastanawia się, kiedy funkcjonariusz może wystawić mandat. Dlatego grupa prawników na Twitterze radzi, aby w niejasnych przypadkach odmówić przyjęcia mandatu. Wówczas sprawa zostanie przekierowana do sądu.

Przygotowali oni również oświadczenie, które należy dać policjantowi do podpisu, a jeśli odmówi, zanotować ten fakt. Zaznaczają jednak, że oświadczenie nie jest "wytrychem" do łamania zasad, a jedynie narzędziem dla tych, którzy rzeczywiście muszą wyjść z domu.

Karolina Korwin Piotrowska opublikowała oświadczenie

Oświadczenie, które pojawiło się na Twitterze, wpadło w oczy Karolinie Korwin Piotrowskiej. Zamieściła je na swoim profilu na Instagramie. "Na świąteczne spacery to się przyda" - napisała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (495)
Zobacz także