Trwa ładowanie...
d2j0w24

"Kawowy test". Przedsiębiorca ujawnił trik stosowany podczas rozmów kwalifikacyjnych

CV, portfolio czy list motywacyjny to nie wszystko. Jeden z australijskich przedsiębiorców podzielił się trikiem, który stosuje podczas rozmów z potencjalnymi przyszłymi pracownikami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Test kawowy" ujawnia ważną cechę człowieka
"Test kawowy" ujawnia ważną cechę człowieka (NASA, Fot: NASA)
d2j0w24

Szef firmy księgowej Xero Australia, Trent Innes, na łamach dziennika "Metro" podzielił się testem, który przeprowadza podczas rozmów kwalifikacyjnych. Mężczyzna zaczyna spotkanie od oprowadzenia gościa po kuchni. Proponuje kawę i upewnia się, że pracownik wychodzi z kuchni z filiżanką w dłoni. Następnie, prostą drogą prowadzi go do swojego gabinetu na dalszą część rozmowy.

Gdy rozmowa dobiega końca, Trent czeka na propozycję dotyczącą odniesienia filiżanki z powrotem do kuchni. Jak twierdzi, poczucie odpowiedzialności za pustą filiżankę mówi bardzo dużo o człowieku.

d2j0w24

- Możesz rozwijać umiejętności, wiedzę i doświadczenie, ale tak naprawdę najważniejsza jest twoja postawa. Koncepcja "zmywania własnego kubka" dużo mówi o człowieku i jego kulturze - mówi Trent i dodaje, że znacząca większość jego rozmówców proponuje odniesienie po sobie kubka.

Trent radzi, by podczas rozmów nie zapominać o gestach świadczących do dobrym wychowaniu i pielęgnować w sobie poczucie odpowiedzialności. - Bez względu na to, czy ktoś zaproponuje wam kawę, wodę, czy herbatę, zaproponuj, że odniesiesz kubek do kuchni. To może zdecydować o tym, czy dostaniesz pracę - podsumowuje.

Zobacz też: Mieszkają na dwóch końcach świata, nigdy wcześniej się nie spotkały. Ich DNA jest zgodne w 100 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oprac.: Marianna Fijewska

d2j0w24

Podziel się opinią

Share

d2j0w24

d2j0w24