GwiazdyKiedy w związku zaczynamy się zachowywać naturalnie?

Kiedy w związku zaczynamy się zachowywać naturalnie?

Kiedy w związku zaczynamy się zachowywać naturalnie?
Źródło zdjęć: © 123RF

04.04.2013 15:53, aktual.: 04.04.2013 17:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobiety potrzebują średnio 7,5 miesiąca, by poczuć się przy partnerze w pełni swobodnie. Jak wynika z przeprowadzonej wśród Brytyjek ankiety, to po tym czasie zaczynają przy nim bekać, wyciskać pryszcze czy załatwiać się przy otwartych drzwiach do łazienki.

Kobiety potrzebują średnio 7,5 miesiąca, by poczuć się przy partnerze w pełni swobodnie. Jak wynika z przeprowadzonej wśród Brytyjek ankiety, to po tym czasie zaczynają przy nim bekać, wyciskać pryszcze czy załatwiać się przy otwartych drzwiach do łazienki.

Początkowe onieśmielenie i chęć ukazania się w jak najlepszym świetle zastępuje – często rubaszna – naturalność. Przez pierwsze tygodnie znajomości wiele pań stara się, by ich wybranek nie zobaczył ich bez makijażu, dba o maniery, dokłada wysiłku, by wydać się kobiecą i subtelną. Jak się jednak okazuje, po pewnym czasie męczy je to udawanie i czują, że nadchodzi pora, by pozbyć się całej „staram się” otoczki i zacząć się zachowywać naturalnie. Zdarza im się więc głośno odbić, korzystają z toalety, nie zamykając za sobą drzwi ani nie walczą w ukryciu z wypryskami.

Kiedy są z partnerem dłużej niż 7 miesięcy, nie mają też nic przeciwko temu, by widział je w domowych strojach (wliczając powyciągane bluzy i spodnie dresowe) albo bez makijażu. Znacznie mniej dbają także o to, by noszona przez nie bielizna była od kompletu, nie musi też być seksowna.

Ankietę, badającą nawyki kobiet będących w związkach, przeprowadził portal modowy MyCelebrityFashion.co.uk. Wzięło w niej udział prawie 1200 Brytyjek w wieku powyżej 18 lat, które od co najmniej roku miały partnera. Większość z nich przyznała, że zajęło im 7,5 miesiąca, by czuć się przy nim całkowicie swobodnie, do tego stopnia, że nie krępowały się przy nim puszczać bąków czy bekać.

- Pomyśleliśmy, że zabawnie będzie dowiedzieć się czegoś więcej o zachowaniach kobiet będących w związkach, szczególnie, jeśli chodzi o dojście do tego miejsca, z którego nie ma już odwrotu, gdzie panie wreszcie czują się w pełni swobodnie przy swoim partnerze – cel ankiety wyjaśnia Bobbie Malpass z MyCelebrityFashion.co.uk. – Niektóre kobiety pewnie stwierdzą, że nigdy nie zdarza im się robić nic z tych rzeczy przy swoim chłopaku, ale bądźmy uczciwi, wszyscy je robimy – dodaje.

Respondentki zapytano także, ile czasu, ich zdaniem, potrzebowali ich partnerzy, by zacząć zachowywać się przy nich w pełni naturalnie. W większości przypadków okazało się, że panom wystarczyły na to zaledwie trzy tygodnie.

Zdania ekspertów na temat tego, na jak dużą swobodę powinniśmy sobie pozwalać w związku, są podzielone. Jedni uważają, że pełna naturalność jest nieodłącznym elementem udanej, trwałej relacji. Inni ostrzegają, że korzystanie z toalety w obecności partnera czy głośne odbijanie mogą gasić ogień namiętności. Twierdzą, że przez część mężczyzn takie zachowania mogą być postrzegane jako dowody na to, że kobietom nie zależy już na tym, by im się podobać, by wydawać im się atrakcyjną. Paniom, które chcą wskrzesić romans i przezwyciężyć rutynę, specjaliści często radzą, by wrócić do „seksownej siebie” z początkowych etapów związku. A to oznacza ładną bieliznę, ubieranie się tak, by wyglądać ponętnie i zachowywanie się jak dama.

Złotym środkiem jest jednak chyba brak sztuczności, ale jednocześnie zachowanie pewnych hamulców.

Tekst: na podst. Dailymail.co.uk/Izabela O’Sullivan

(ios/sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także