Trwa ładowanie...

Kim są Sobolowie? To oni edukują seksualnie na antenie Radia Maryja

Audycja "Jak być dobrą żoną w sypialni", którą wyemitowało Radio Maryja, wzbudziła wiele kontrowersji. Prowadzi ją małżeństwo, Danuta i Piotr Sobolowie. To nie pierwszy raz, kiedy edukują katolickie małżeństwa. Wychowaniem seksualnym zajmują się od lat.

Kim są Sobolowie? To oni edukują seksualnie na antenie Radia MaryjaŹródło: Youtube.com
d192pax
d192pax

Radio Maryja postanowiło wprowadzić wątek edukacji seksualnej do słowników katolików. Ojciec Rydzyk wyprodukował audycję "Jak być dobrą żoną w sypialni", której emisja odbyła się we wtorek, 11 grudnia. Prowadziło ją małżeństwo Sobolowie, którzy są silnie związani z katolickim wychowaniem seksualnym.

Danuta Sobol prowadzi w wielu miastach Polski warsztaty, na których tłumaczy, jak być dobrą żoną w ujęciu katolickim, jak dbać o męża i sprawdzić się w roli matki. Jedna z jej prelekcji nosiła tytuł: "Kochaj męża swego jak siebie samego". W sieci nie znajdziemy niestety informacji o wykształceniu Soboli. Wiadomo jednak, że zarówno pani Danuta jak i pan Piotr byli zaangażowani w działalność Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, popularnej Oazy. Jeden z synów Piotra i Danuty Sobolów jest klerykiem, uczy się w seminarium duchownym.

W audycji państwo Sobolowie wzbudzili niemałe kontrowersje. Zdaniem internautów sprowadzili kobietę do roli inkubatora, którego jedynym życiowym celem powinno być urodzenie dzieci i nadskakiwanie mężowi. O którym, swoją drogą, nie wspomniano zbyt często. I chociaż audycja miała edukować seksualnie, o seksie nie powiedziano zbyt wiele.

d192pax

Nagrania z wystąpień małżeństwa Soboli dostępne są w serwisie YouTube. Para bardzo często pojawia się na rekolekcjach kościelnych, chociaż oboje podkreślają, że ich wykłady mają formę warsztatową, a nie rekolekcyjną.

Podczas swoich prelekcji uczą dobrego życia w małżeństwie, zgodnego z zasadami Kościoła Katolickiego. Na jednym z nagrań "warsztatu" Danuta Sobol wyjaśnia: – Nie będę dobrą matką, jeśli nie będę dobrą żoną. Jeśli ja oczekuję od swojego męża bycia dobrym ojcem, przede wszystkim muszę oczekiwać od niego bycia dobrym mężem – mówi.

- Jeśli zamykam mu drogę realizacji jako mąż, automatycznie przestaje realizować się jako ojciec. W momencie, w którym stałam się dobrą żoną, mój mąż stał się dobrym ojcem – dodaje.

d192pax

Danuta i Piotr Sobolowie poprowadzili audycję "Jak być dobrą żoną w sypialni" na prośbę redaktorów prowadzących, Elżbiety i Lecha Polakiewiczów. Już niebawem pojawi się kolejna odsłona audycji edukujących katolików seksualnie. Tym razem ma dotyczyć relacji w rodzinie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Dzierżawski u Gądka: aborcja jest morderstwem, za morderstwo powinna być kara

d192pax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d192pax