Trwa ładowanie...
d48na7p

Kinga Duda odbyła staż w prestiżowej kancelarii. Ile mogła zarobić podczas praktyk?

Kinga Duda ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie nauki odbyła także dodatkowo staż w jednej z prestiżowych kancelarii prawniczych w Londynie, czyli WilmerHale. Duda na swoim zawodowym profilu umieściła informację o tym doświadczeniu. Tamtejsi stażyści otrzymują za wykonywane obowiązki także wynagrodzenie. Ile mogła otrzymać Kinga Duda?
Share
Kinga Duda odbyła staż w prestiżowej WilmerHale.
Kinga Duda odbyła staż w prestiżowej WilmerHale.Źródło: Getty Images
d48na7p

Kinga Duda wygrała staż w prestiżowym WilmerHale dzięki konkursowi, w którym wzięła udział jeszcze podczas studiów na UJ. Według szczegółowych informacji młodzi prawnicy mogą poznać podczas odbywania stażu realia międzynarodowego arbitrażu, a także uczyć się od starszych kolegów. Taki program jest dostępny wyłącznie dla studentów, którzy kończą edukacją prawniczą.

Staż Kingi Dudy w WilmerHale

Jeszcze do niedawna Kinga Duda "pracowała" jako społeczna doradczyni prezydenta. Po kilku miesiącach młoda prawniczka przestała pełnić tę funkcję, ponieważ ma ona inne plany zawodowe na przyszłość. Powierzona rola była całkowicie darmowa, bo "doradca społeczny" oznacza wolontariat – zaznaczył niegdyś prezydent Andrzej Duda.

d48na7p

Patrząc na CV Kingi Dudy można odnieść wrażenie, że mimo młodej wieku i niedawno ukończonych studiów, ma za sobą już sporo doświadczenia. Na swoim oficjalnym profilu na LinkedIn, była już doradczyni prezydenta zaznaczyła, że odbyła sześciomiesięczny staż w londyńskiej kancelarii WilmerHale.

Sprawdź: Szczęśliwa Agnieszka Włodarczyk na wyspie. U aktorki szykują się zmiany? 

Prestiżowa kancelaria ma bardzo dobre opinie, jeśli chodzi o lokalizację, przekazywanie merytorycznej wiedzy oraz ogólną atmosferę. Jednak wielu odbywających tam staż studentów narzekało na ogrom pracy i zarobki, które nie są zbyt wysokie przy narzuconych obowiązkach. Jak to wygląda w praktyce?

Na stronie glassdoor.com pojawiło się hipotetyczne zestawienie możliwych zarobków odbywających staż praktykantów. Z zaprezentowanych informacji wynika, że miesięcznie stażysta może zarobić około 1000-2000 funtów, co daje około 5000-10000 złotych za praktyki. Oczywiście kwota została przybliżona na podstawie zebranych danych przez portal od praktykantów.

d48na7p

Wydaje się, że zarobki w WilmerHale są spore w przeliczeniu na złotówki, ale patrząc na możliwe koszty utrzymania w Londynie, suma nie jest już taka zawrotna. Niewątpliwie Kinga Duda dzięki wygranemu konkursowi oraz odbytemu stażowi zdobyła spore doświadczenie, które na pewno otworzy jej drzwi do dalszej kariery. Skoro zakończyła współpracę z kancelarią prezydenta, już niedługo uzupełni swój zawodowy profil o kolejne miejsce pracy.

Zobacz: Ivanka Trump jednak nie pojawi się na zaprzysiężeniu? Doniesienia okazały się błędne 

Przeczytaj: Frykowska o "Osieckiej". Broni swojego dziadka

Już 17 stycznia wybory Miss Polski. Spośród 23 kandydatek wybieramy Miss Polski Wirtualnej Polski. Oddaj swój głos - http://miss.kobieta.wp.pl/

d48na7p

Prof. Andrzej Horban o tempie szczepień w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48na7p

Podziel się opinią

Share
d48na7p
d48na7p