GwiazdyKinga Duda wróciła do pracy w kancelarii. Będzie łączyć ją ze stanowiskiem u Andrzeja Dudy

Kinga Duda wróciła do pracy w kancelarii. Będzie łączyć ją ze stanowiskiem u Andrzeja Dudy

Kinga Duda
Kinga Duda
Źródło zdjęć: © East News
Klaudia Stabach
07.10.2020 19:52, aktualizacja: 01.03.2022 14:06

Kinga Duda prężnie rozwija swoją karierę zawodową. Najpierw została społecznym doradcą Prezydenta RP, a teraz okazało się, że znowu będzie pracować w jednej z warszawskich kancelarii prawnych.

Kinga Duda ukończyła prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i stara się prężnie rozwijać swoje życie zawodowe. Na początku roku córka prezydenta wyjechała na kilka miesięcy do Londynu, gdzie odbyła staż w jednej z kancelarii w Londynie. Wyjazd był nagrodą w prestiżowym, międzynarodowym konkursie prawniczym.

Podczas jej pobytu poza granicami Polski wiele osób spekulowało, że córka głowy państwa zostanie w Londynie i będzie tam robić międzynarodową karierę. Jednak 24-latka postanowiła wrócić do ojczyzny.

Kinga Duda wraca do kancelarii

Ku zdziwieniu wielu osób córka Andrzeja Dudy dostała posadę w kancelarii Prezydenta RP. Współpracownicy jej ojca zapewniają, że Kinga Duda będzie pełnić wyłącznie funkcję społecznego doradcy głowy państwa i nie dostanie wynagrodzenia za swoją pracę ani nie będą jej przysługiwały żadne przywileje takie jak np. gabinet czy służbowy samochód.

Kinga Duda zajmie się projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju, którzy działają m.in. w Stanach Zjednoczonych. Ambitna 24-latka już przedstawiła swój pierwszy projekt, który spodobał się innej doradczyni prezydenta - Zofii Romaszewskiej.

Doradzanie głowie państwa to za mało dla Kingi Dudy, dlatego absolwentka prawa rozpoczęła pracę w jednej z kancelarii prawnych w Warszawie. Mowa o kancelarii Maruta Wachta, która specjalizuje się w prawie nowych technologii i zamówień publicznych.

Córka Andrzeja Dudy pracowała już w tej firmie tuż po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak zrezygnowała uwagi na staż w Londynie. Jak widać, to nie przekreśliło jej kariery i została ponownie przyjęta pod skrzydła kancelarii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także