Trwa ładowanie...
d2teokv

Kobieta nadal karmi piersią swoja pięcioletnią córkę: "Dzięki temu odłożyłam tysiące funtów"

Sophie Mei Lan karmi piersią 5-letnią córkę, bo twierdzi, że ta nadal tego potrzebuje. Kobieta nie zamierza przestać, mimo nieprzychylnych uwag otoczenia. Uważa, że nie ma w tym absolutnie nic złego i zachęca inne matki do wzięcia z niej przykładu. Czy karmienie piersią kilkuletniego dziecka rzeczywiście mu służy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta nadal karmi piersią swoja pięcioletnią córkę
Kobieta nadal karmi piersią swoja pięcioletnią córkę (Instagram.com)
d2teokv

Co zrobić, kiedy kilkuletnie dziecko wciąż domaga się pokarmu z piersi matki? 29-letnia Brytyjka Sophie Mei Lan uważa, że w takiej sytuacji nie powinna stawać mu na przeszkodzie. Z tego względu nadal karmi swoje córki - pięcioletnią Jasmine i dwuletnią Ariannę. Jak twierdzi, nawet przez myśl jej nie przeszło, aby pozbawić dzieci swojego mleka. W rozmowie z "The Sun" wyznała, że podporządkowała im swoje życie. - Nawet z nimi śpię w jednym łóżu, by miały w nocy stały dostęp do pokarmu - czytamy.

Matka karmiąca swoje kilkuletnie dziecko w miejscu publicznym to niecodzienny widok, jednak Sophie uważa to za coś naturalnego. - Ludzie gapią się na mnie, gdy karmię Jasmine. Przez to czuję się dziwnie - wyznaje w rozmowie z "The Sun". Mimo to nie jest w stanie odmówić córkom. - Będę je karmić, dopóki nie powiedzą "stop" - dodaje.

Sophie Mei Lan przedstawiła jeszcze jeden argument. Twierdzi, że karmiąc piersią, oszczędza dużo pieniędzy. - Dzięki temu odłożyłam tysiące funtów - mówi. Ponadto zapewnia, że mleko jest pożywne i działa na dzieci uspokajająco, więc nie rozumie krytyki skierowanej w jej stronę. Na Instagramie regularnie zamieszcza zdjęcia swoich pociech podczas karmienia.

d2teokv

Położna i edukatorka ds. laktacji, Barbara Broers, podkreśla, że powinno się promować długie karmienie piersią. - Nie ma w tym nic złego, to pogłębia więź między matką a dzieckiem. Choć społeczeństwo wciąż patrzy na to sceptycznie, w rzeczywistości nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu. W średniowieczu w ten sposób matki karmiły nawet 9-letnie pociechy - wyznała. A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Zgadzacie się ze zdaniem ekspertki?

Zobacz też: "Bliskie spotkania kobiet". Namiętność i pożądanie

d2teokv

Podziel się opinią

Share

d2teokv

d2teokv