Trwa ładowanie...
d4bmm0m

#KobietaRadzi. Gwiazda Betlejemska. Jak ją pielęgnować?

Gwiazda Betlejemska to kwiat, który jednoznacznie kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia. Z pewnością w tym roku również zagości w domu wielu Polaków. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak o nią dbać, by towarzyszyła nam jak najdłużej.
Share
Gwiazda Betlejemska - jak dbać?
Gwiazda Betlejemska - jak dbać?Źródło: 123RF
d4bmm0m

Gwiazda Betlejemska to kwiat, który upiększa wnętrze wielu domów w okresie świąt Bożego Narodzenia. Niestety, utrzymać ten kwiat w dobrej kondycji przez jakiś czas nie jest łatwo.

Jeśli już wybierzesz swoją poinsecję i postanowisz zabrać ją ze sobą do domu, upewnij się, że została szczelnie zapakowana w papier i ewentualnie owinięta reklamówką. Gdy przyniesiemy roślinkę do domu, należy rozpakowywać ją stopniowo, by mogła przyzwyczaić się do wyższej niż na zewnątrz temperatury.

d4bmm0m

Jak prawidłowo je pielęgnować?

Gwiazda Betlejemska to wymagająca roślina. Powinna stać w dobrze oświetlonym miejscu, ale uwaga - zimą poinsecja nie lubi ostrego, bezpośredniego światła słonecznego. Najbardziej odpowiada jej temperatura pokojowa, ok. 17-22 stopnie. Ważne, aby powietrze nie było suche, zadbajmy o jego nawilżenie. Poinsecja nie toleruje mrozu, źle znosi przeciągi i gwałtowne zmiany temperatury, ale nie lubi też bezpośredniego kontaktu z kaloryferem czy grzejnikiem.

Bardzo ważne jest właściwe podlewanie. Zimą, gdy gwiazda betlejemska kwitnie, nie wolno dopuścić do przeschnięcia ziemi, bo kwiatek zwiędnie, ale również przelanie rośliny może jej zaszkodzić. Roślinę trzeba regularnie nawozić np. raz na dwa tygodnie, również w czasie spoczynku - najlepiej płynnym nawozem.

Trujący sok

W pędach gwiazdy betlejemskiej znajduje się biały sok - jest on trujący, dlatego wszystkie prace pielęgnacyjne należy wykonywać w rękawiczkach. Z tego powodu roślinkę lepiej trzymać z dala od dzieci.

d4bmm0m

Zobacz także: Ona vs on u… fryzjera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bmm0m

Podziel się opinią

Share
d4bmm0m
d4bmm0m