ycipk-40gvlw

Kobiety, badajcie się. Ta historia powinna was przekonać

Przytoczona poniżej historia pewnej blogerki tańczącej balet, skłania do refleksji. Opisała swoją walkę z rakiem i przestrzega inne kobiety.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobiety, badajcie się. Ta historia powinna was przekonać
(123RF)
ycipk-40gvlw

Blogerka znana jako White Point Shoes wyjaśnia, że do opisania historii sprowokował ją sms od koleżanki, która nie była przez 5 lat u ginekologa. Uznała wtedy, że dość ma takiego bagatelizowania zdrowia przez inne kobiety i postanowiła opowiedzieć swoją historię.

"Jest styczeń. Wydaje mi się że cały mrok już za mną. Jesteśmy w nowym domu, chwilę po naszych zaręczynach, w trakcie snucia planów na przyszłość. Wtedy budzę się w nocy. Budzę z takim chorym poczuciem że "coś mi jest". Przez aplikację w telefonie umawim się do lekarza. Rano wchodzę do gabinetu lekarskiego.

- Co Panią sprowadza?
- Coś mi jest.
- Ma Pani jakieś objawy?
- Żadnych.
- Ostatnia wizyta?
- 3 miesiące temu, wszystko w normie, ale to nieważne. Coś mi jest.

ycipk-40gvlw

Lekarz patrzy na mnie z politowaniem, zaprasza na badania. Po kilku minutach politowanie zastępuje przerażenie.

- Ma Pani 6 centymetrowego guza na jajniku. Operacyjnego, natychmiast. Na Pani miejscu zagrałbym dzisiaj w totolotka.''

Okazało się, że dzięki przeczuciu dziewczyna zawdzięcza sobie życie. ''Jeszcze chwila i nie byłoby co zbierać'' - apeluje.

ycipk-40gvlw

"Na przełomie marca i kwietnia trafiam na salę operacyjną. Rokowania są słabe: jajnik i jajowód do wyciacia, a resztę to "się zobaczy". Na szczęście prognozy się nie potwierdzają, wszystko daje się uratować, a po operacji zostaje tylko blizna na brzuchu. Zdążyliśmy, na dni/tygodnie. Jeszcze chwila i nie byłoby co zbierać. Jestem zdrowa. Jestem zdrowa, bo jestem czujna. Jestem czujna, bo życie to najcenniejsze co mam. Nie, nie jest łatwo o tym mówić. Robię to tylko dlatego, że może gdzieś tam siedzisz i olewasz swoją intuicję, a to najszybsza droga do dramatu.Dlatego, powiem to tylko raz : weź się zbadaj" - apeluje blogerka White Point Shoes.

Badajmy się, kobiety. Chodzi przecież o nasze zdrowie, a czasem nawet - życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-40gvlw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-40gvlw

ycipk-40gvlw
ycipk-40gvlw