Kobiety o tych imionach przyciągają mężczyzn jak magnes. Oto lista

Kobiety o tych imionach cieszą się dużym powodzeniem
Kobiety o tych imionach cieszą się dużym powodzeniem
Źródło zdjęć: © Getty Images | Westend61 / Philipp Nemenz
oprac. KPL

17.03.2023 12:37, aktual.: 17.03.2023 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niegdyś do znaczenia imion przywiązywano ogromną wagę. Dziś zwracamy uwagę przede wszystkim na ich brzmienie i własne upodobania. Dla zabawy można jednak wrócić do korzeni i przyjrzeć się ich pochodzeniu. Na tapet bierzemy te imiona, które przypisywane są kobietom najbardziej pożądanym przez mężczyzn.

Agata

Imię to pochodzi z greki, konkretnie od słowa "agathe" - oznaczającego "dobra", "o wielkim sercu", "szlachetna". Nic dziwnego, że kobiety noszące to imię uważane są za łagodne, empatyczne, wyrozumiałe i skoncentrowane na drugim człowieku. Lgną do nich najczęściej mężczyźni szukający w kobiecie opiekunki, a także oddanej matki.

Barbara

Pochodzenie imienia Barbara jest zgoła inne. Jego źródłem jest słowo "barbaros" - "każdy, kto nie jest Grekiem", a zatem barbarzyńca w znaczeniu cudzoziemiec. Kobiety o tym imieniu doceniają szczególnie mężczyźni aktywni, szukający partnerki niezależnej, ale jednocześnie bardzo wiernej i takiej, która jest gotowa w każdej chwili wstawić się za swoimi bliskimi.

Zuzanna

Imię Zuzanna wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza "lilię", czyli "czystą". Ma także silne biblijne konotacje. W Biblii Zuzanna, żona Joakima, została fałszywie oskarżona o cudzołóstwo. Dzięki prorokowi Danielowi dowiodła prawdy i ocaliła dobre imię swoje oraz męża. Zuzanny są oddane miłości, kochają na zabój, a dla szczęścia ukochanego i bliskich są w stanie wiele poświęcić. To kobiety doskonale radzące sobie z mężczyznami i umiejące ich odpowiednio "ułożyć".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aleksandra

To imię pochodzi z greki i oznacza "obrońcę ludzi". Aleksandry to kobiety odważne, bardzo odpowiedzialne i uporządkowane. Do ich wiodących cech należą również prawdomówność i duże poczucie sprawiedliwości. Mężczyźni cenią w Aleksandrach ich życiowy pragmatyzm połączony z nutką marzycielstwa. Wiedzą, że mogą liczyć na nie w każdej sytuacji.

Ewa

Chociaż imię Ewa kojarzy się z biblijną kusicielką, oznacza także "budzącą życie". To kobieta, która nie traci czasu i energii na rzeczy mało istotne. Oprócz tego śmiało sięga po swoje, przez co może inspirować i imponować mężczyźnie. Życie z Ewą nigdy nie jest nudne, choć bywa przez to niełatwym wyzwaniem.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także