Trwa ładowanie...

Kobiety wycinają macice, żeby zdobyć pracę. Hinduski nie chcą tracić czasu na bóle menstruacyjne

Ponad 40 proc. Hindusek mieszkających na wsiach usunęło macicę. Tak wynika z raportu przeprowadzonego przez BBC. Nie chcą tracić czasu na skurcze. Wolą ciężką pracę.

Share
Kobiety wycinają macice, żeby zdobyć pracę. Hinduski nie chcą tracić czasu na bóle menstruacyjne
Źródło: East News, Fot: KATARZYNA MALA
dk941py

Hinduski poddają się histerektomii

Dziennikarz Prajakta Dhulap, pracujący w indyjskim oddziale BBC, dotarł do wstrząsających danych. Z jego badań wynika, że ponad 80 proc. Hindusek pochodzących ze wsi pracuje na farmach trzciny cukrowej. Połowa z nich przeszła zabieg histerektomii, czyli usunięcia macicy. Po co to zrobiły?

Dhulap w swoim materiale donosi, że powodem jest chęć pozbycia się skurczy menstruacyjnych i menstruacji w ogóle. "Dla nich to problem, który uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Nie chcą tracić czasu na krwawienie. To strata pieniędzy. Usunięcie macicy umożliwia im dłuższą i bardziej efektywną pracę" - przekonuje dziennikarz na łamach BBC.

dk941py

Z jego szacunków wynika również, że większość indyjskich kobiet, które poddały się histerektomii są w wieku 20-40 lat. Znaczna liczba nigdy nie miała dzieci.

Usunięcie macicy wiąże się jednak z szeregiem komplikacji zdrowotnych. Pojawiają się stany zapalne dróg rodnych, bóle pleców, huśtawki hormonalne i wiele innych, uciążliwych dolegliwości.

To jednak nie zraża Hindusek. Dla godnego życia są w stanie się poświęcić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Obudził się na własnym pogrzebie

dk941py

Podziel się opinią

Share
dk941py
dk941py