Kochasz płyty winylowe? Bez tego się nie obejdziesz

Kochasz płyty winylowe? Bez tego się nie obejdziesz
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Monika Zonenberg

11.12.2017 15:09, aktual.: 11.12.2017 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słuchanie płyt winylowych na swoim własnym gramofonie to nie lada przyjemność. To rytuał owiany niesamowitym nastrojem, który od razu poprawia humor i w mig relaksuje. Nie ma to jak ukochana płyta, ciepły koc i specyficzny odgłos igły gramofonowej. Jeśli uwielbiasz płyty winylowe lub chcesz zacząć ich słuchać i je kolekcjonować, sprawdź, w co powinieneś się zaopatrzyć.

Płyty winylowe to muzyczne wspomnienie historii. Jako jedne z pierwszych nośników dźwięków, nadal zajmują specjalne miejsce w naszym sercu. Wychodzące spod igły gramofonowej trzaski koją serce i duszę. Aby móc je odtwarzać, musisz nabyć odtwarzacz gramofonowy. Oferty, które znaleźliśmy są różnorodne i będą pasować do każdego wnętrza. Gramofon to nie tylko urządzenie muzyczne, to także świetny element wystroju. Może stać się centralnym punktem pokoju i całkowicie zmienić jego charakter. Spośród gramofonów, które wybraliśmy, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Posiadając gramofon, nie możesz całkowicie zapomnieć o jego higienie. Zarówno odtwarzacz, jak i same płyty, potrzebują specjalnego traktowania. Niedokładnie wyczyszczone płyty winylowe szybciej stracą swoją żywotność i łatwiej będą się rysować. Jeśli chcesz je utrzymać w idealnym stanie, zaopatrz się w specjalną szczoteczkę i rolkę silikonową, za pomocą których pozbędziesz się kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Potrzebny będzie także płyn antystatyczny, który w odpowiednio delikatny sposób zadba o czułą powierzchnię płyty. Pamiętaj, że winyle potrzebują specjalnego przechowywania. Nie gromadź ich w miejscu nasłonecznionym i wilgotnym. Dbaj o to, by zawsze leżały w swoim etui. Jeśli posiadasz wiele płyt, trzymaj je w przeznaczonym do tego pojemniku, którego wygląd możesz dobrać do wystroju swojego wnętrza.

Mimo, że winyle są nieco droższe niż przeciętne CD, w ich posiadaniu jest coś magicznego. Pięknie poukładane na półce i cicho trzaskające podczas odtwarzania, mają w sobie coś niesamowicie klimatycznego. Warto je zbierać i zarażać najbliższych miłością do tych dużych, czarnych "talerzy". Właściwy wybór gramofonu, gadżetów i płyt oraz właściwa ich pielęgnacja zapewnią ci długie lata wypełnione muzyką twoich ulubionych wykonawców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także