Trwa ładowanie...

Kolor włosów wpływa na życie seksualne. Najlepiej mają rudzi

Czy kiedykolwiek żałowałaś, że twoje włosy są rude? Ta informacja sprawi, że bardziej docenisz ich kolor. Niemiecki naukowiec prof. Werner Habermehl przebadał setki osób, szukając zależność pomiędzy kolorem włosów a satysfakcją z seksu. Okazało się, że pod tym względem rudzi biją innych na głowę.
Share
Bujne życie seksualne rudych to nie mit.
Bujne życie seksualne rudych to nie mit. Źródło: 123RF
d3tkpde

- Życie seksualne kobiet o rudych włosach jest zdecydowanie bardziej bujne niż tych mających inny kolor włosów – komentuje prof. Werner Habermehl w rozmowie z "Daily Mail". – Mają więcej partnerów i średnio częściej uprawiają seks. Badanie pokazuje, że rudowłose zasługują na swoją reputację – dodaje naukowiec.

Co więcej, badanie pokazało, że panie, które przefarbowały swoje włosy na rudo, zaczynały mimowolnie wysyłać sygnały, że szukają partnera. – Nawet kobiety w stałych związkach, farbując włosy na rudo, dawały partnerom do zrozumienia, że nie są szczęśliwe. Komunikowały, że rozglądają się za czymś lepszym – komentuje naukowiec.

Zobacz też: Cała prawda o rudowłosych

Choć to bardzo śmiała teza, psycholog Christine Baurmanns wyjaśnia w rozmowie z "Daily Mail", skąd może się brać ponadprzeciętna aktywność seksualna rudych. – Czerwony to kolor namiętności. Kiedy mężczyzna widzi rudowłosą kobietą, myśli, że ma do czynienia z osobą, która wie, czego chce. Częściej będzie dążył do zbliżenia seksualnego – mówi psycholog.

d3tkpde

Kolor to nie wszystko. Wcześniej naukowcy w Erasmus University w Rotterdamie przebadali twarze blisko 2,7 osób. Okazało się, że ci z "genem rudzielca", czyli MC 1R, wyglądają średnio aż o 2 lata młodziej od pozostałych. Wygląda na to, że nie ma co zbytnio narzekać na swoje rude włosy.

d3tkpde

Podziel się opinią

Share
d3tkpde
d3tkpde