Trwa ładowanie...
dm7xq9z
Megafon.pl
Gwiazdy

Konflikt pomiędzy twórcami oscarowego "Zniewolonego"

Steve McQueen, reżyser nagrodzonego Oscarem dla najlepszego filmu "Zniewolonego" i zdobywca statuetki za najlepszy scenariusz adaptowany John Ridley, mają sobie wiele do zarzucenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konflikt pomiędzy twórcami oscarowego "Zniewolonego"
(WENN/NEWSPIX.PL)
dm7xq9z

Steve McQueen, reżyser nagrodzonego Oscarem dla najlepszego filmu "Zniewolonego" i zdobywca statuetki za najlepszy scenariusz adaptowany John Ridley, mają sobie wiele do zarzucenia. Według doniesień prasowych McQueen nie może przeboleć, że nie uznano jego wkładu w scenariusz filmu. Ridley odmówił podobno dodania nazwiska reżysera "Zniewolonego" jako współscenarzysty obrazu.

Podczas gali wręczenia Oscarów, John Ridley, odbierając statuetkę, nie wspomniał o McQueenie w swoich licznych podziękowaniach. Kiedy kilkadziesiąt minut później tym razem reżyser otrzymywał Oscara, jako jeden z producentów filmu, nie podziękował Ridleyowi. Podobne sytuacje miały miejsce podczas ceremonii rozdania Złotych Globów i nagród BAFTA.

Konflikt pomiędzy autorami "Zniewolonego" stara się załagodzić Brad Pitt, współproducent filmu.

dm7xq9z

Przypomnijmy, że "Zniewolony" przedstawia prawdziwą historię Solomona Northupa, wykształconego i żonatego czarnoskórego mężczyzny, który został uprowadzony w 1841 roku i podstępem sprzedany do niewoli. Chociaż urodził się jako wolny człowiek, zmuszono go do niewolniczej pracy na plantacji bawełny w Luizjanie. Wolność odzyskał dopiero po 12 latach.

Film otrzymał trzy statuetki Oscara - dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz adaptowany i dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Lupita Nyong'o).

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Michael Fassbender wstydzi się... "Wstydu"*

* Charlize Theron chce Oscara dla Michaela Fassbendera*

* Najodważniejsze kreacje na Oscarach 2014*

dm7xq9z

Podziel się opinią

Share

dm7xq9z

dm7xq9z