UrodaKoński ogon - pomysły na fryzurę z kucykiem

Koński ogon - pomysły na fryzurę z kucykiem

Koński ogon - pomysły na fryzurę z kucykiem
Źródło zdjęć: © iStock.com | se_media
30.06.2018 21:49

Koński ogon to fryzura, która polega na spięciu wszystkich włosów gumką lub innymi akcesoriami fryzjerskimi. Kucyk z włosów przypomina "koński ogon" - stąd też nazwa tej fryzury. Zwykły koński ogon jest nudny, ale można tę fryzurę tak wystylizować, aby była oryginalna i zjawiskowa. Oto kilka pomysłów na fryzurę z kucykiem.

Koński ogon - fryzury

Kucyk to fryzura wygodna i elegancka, która nadaje się zarówno do pracy, na imprezę, jak i na siłownię. Koński ogon można zrobić szybko, nie tracąc czasu na mozolne i długie układanie włosów. Wystarczy jedna, mała gumka do włosówdo włosów i już można cieszyć się idealną fryzurą. Włosy uniesione do góry optycznie wyszczuplają twarz. Można zostawić luźną grzywkę na czole lub wyjąć z kucyka małe pasma włosów. Wszystkie te triki są dozwolone. Końcówki włosów spięte w kucyk można pokręcić lokówką lub wyprostować, ozdobić biżuterią lub kwiatem. Koński ogon wcale nie musi być nudny!

Aby było ciekawiej, wystarczy związać włosy na czubku głowy w kucyk. Ważne, aby włosy zebrane do kucyka były gładko zaczesane. Z końskiego ogona należy wybrać jeden mały kosmyk, którym owija się gumkę (tak, aby ją zakryć). Dla urozmaicenia fryzury, z małego kosmyka można zrobić warkocz i nim owinąć gumkę do włosów. Taki kucyk wykonać można również nisko, tuż za uchem. W takim wydaniu fryzura będzie asymetryczna. Takie stylizacje są eleganckie, łatwe i ponadczasowe.

Koński ogon z warkoczem dobieranym to drugi pomysł na oryginalną fryzurę. Pierwszym krokiem w wykonaniu tej fryzury jest zrobienie warkocza dobieranego. Może on iść od czoła na środku lub z boku głowy. Ważne jest, aby w odpowiednim momencie przestać pleść warkocz, tak aby z resztek podzielonych włosów stworzyć kucyk.

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Koński ogon można również wykonać nisko tuż nad karkiem. Wystarczy związać włosy i lekko opuścić gumkę (ok. 1-1,5 cm). Tak lekko związane włosy należy podzielić na dwie części tuż nad gumką. W powstałą przestrzeń należy przełożyć kucyk. Dzięki temu uzyskamy luźną fryzurę z dwoma tzw. rurkami, które przechodzą w puszysty koński ogon.

Kucyk wcale nie musi przypominać długiego końskiego ogona. Związane włosy można dowolnie układać np. koński ogon podzielić małymi gumeczkami na części, tak aby z kucyka zrobić fryzurę przypominającą koraliki na sznureczku. Włosy spięte gumką można też zapleść w warkocz.

Obraz
© iStock.com | Alter_photo

Fryzury z końskim ogonem - dla kogo?

Koński ogon pasuje do każdego kształtu twarzy. Warto pamiętać, aby kobiety o twarzy kwadratowej nie związywały włosów mocno, ponieważ taki zabieg może podkreślić mocne rysy twarzy, w tym szeroką żuchwę. Kobiety o twarzy kwadratowej powinny nosić kucyk lekki, z wypuszczonymi kosmykami włosów. Koński ogon współgra dobrze z przedziałkiem na środku lub z boku głowy. Pasuje kobietom z zarówno bez grzywki, jak i grzywką prostą lub asymetryczną. Koński ogon można ozdobić błyszczącą szeroką gumką, spinką, a nawet żywymi kwiatami. Aby ukryć gumkę do włosów, należy dobrać jej kolor do odcienia włosów. Kucyk w każdym wydaniu wygląda dobrze i oryginalnie.