Blisko ludziKonwencja stambulska: Karolina Korwin-Piotrowska udostępniła słowa Roberta Biedronia

Konwencja stambulska: Karolina Korwin-Piotrowska udostępniła słowa Roberta Biedronia

Karolina Korwin Piotrowska  o konwencji stambulskiej
Karolina Korwin Piotrowska o konwencji stambulskiej
Źródło zdjęć: © ONS
Dominika Czerniszewska

27.07.2020 11:55, aktual.: 01.03.2022 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rząd zamierza wypowiedzieć konwencję stambulską. Głos w tej sprawie zabiera coraz więcej polityków z różnych ugrupowań oraz dziennikarzy. Sytuacją w Polsce zainteresowały się również zagraniczne media.

Robert Biedroń opublikował na Twitterze, co sądzi na temat konwencji stambulskiej. "Jeśli rząd faktycznie chce bronić Polski, to zamiast konwencji stambulskiej, powinien wypowiedzieć konkordat" - napisał oraz dołączył hasztag: "wstyd".

Przypominamy, że konkordat to umowa międzynarodowa zawierana między państwem a Stolicą Apostolską. W Polsce obecnie obowiązuje od 1993 roku. Natomiast konwencja stambulska, czyli konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej została ratyfikowana w 2015 roku.

Karolina Korwin-Piotrowska opublikowała słowa Roberta Biedronia

Dziennikarka wstawiła na swoim profilu na Instagramie screen słów polityka. Tym samym jasno dała do zrozumienia, że popiera stanowisko Roberta Biedronia. Zresztą, potwierdziła to wymownym: "Tak".

Odkąd Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że Polska szykuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej, w mediach społecznościowych zawrzało.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także