Trwa ładowanie...
duwn932

Koronawirus. Ile może przetrwać wirus w temperaturze 60 stopni

Wiele osób zastanawia się, ile może przetrwać wirus w temperaturze 60 stopni. Sprawdzili to francuscy naukowcy. Takiego wyniku badań nikt się nie spodziewał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Naukowcy sprawdzili, czy koronawirus przetrwa w 60 stopniach Celsjusza
Naukowcy sprawdzili, czy koronawirus przetrwa w 60 stopniach Celsjusza (Getty Images)
duwn932

Prof. Remi Charrel wraz z grupą francuskich naukowców przeprowadzał badania, które miały wykazać, czy koronawirus jest odporny na wysokie temperatury. Aby to sprawdzić, badacze podnieśli na godzinę temperaturę w środowisku, w którym znajdował się wirus do 60 stopni Celsjusza. Jeśli więc zastanawiacie się, czy wirus może przetrwać w temperaturze 60 stopni, odpowiedź już jest znana.

Koronawirus i wysokie temperatury

Choć początkowo krążyło wiele teorii, mówiących o tym, że lato uratuje nas od koronawirusa, okazuje się, że wirus jest odporny na wysokie temperatury. Według badań prof. Remi Charrela nawet w 60 stopniach Celsjusza cząstki wirusa nadal mogą się dzielić. Badania wykazały również, że kiedy temperatura zostanie podniesiona do temperatury wrzenia wody, wówczas wirus zostaje unieszkodliwiony.

Wyniki badań są niezwykle istotne dla laborantów, którzy prowadzą testy na obecność koronawirusa. Przed badaniami niektórzy "unieszkodliwiają" wirusa podnosząc temperaturę do 60 stopni Celsjusza i dopiero później poddają go dalszym badaniom. Teraz wiadomo, że temperatura ta musi być wyższa. Wirus zostaje unicestwiony przez 15-minutowe podgrzewanie w temperaturze 92 stopni Celsjusza.

duwn932

Zobacz także: Jak prać maseczki ochronne? Trzeba wiedzieć, co zrobić po zdjęciu maseczki z twarzy

Zobacz także: Smacznego na dobry wieczór! Odc. 2: Chlebek bananowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duwn932

Podziel się opinią

Share
duwn932
duwn932