Blisko ludziKoronawirus. Więźniowie dziękują służbie zdrowia. "Jesteśmy z Wami"

Koronawirus. Więźniowie dziękują służbie zdrowia. "Jesteśmy z Wami"

Koronawirus. Więźniowie dziękują służbie zdrowia. "Jesteśmy z Wami"
Źródło zdjęć: © Facebook/ Służba Więzienna
Anna Podlaska
06.04.2020 17:45, aktualizacja: 06.04.2020 21:04

Osadzeni z Aresztu Śledczego Warszawa-Służewiec zapytali przełożonych, jak okazać wdzięczność służbie zdrowia za trud włożony w walkę z koronawirusem. Efekt wzruszył ppor. Agnieszkę Tracz, rzeczniczkę aresztu.

– Więźniowie chcieli przekazać coś od siebie lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym. Zaproponowałam, aby napisali na kartkach co chcą im powiedzieć, a ja przekaże to dalej – mówi WP Kobieta rzeczniczka AŚ Warszawa-Służewiec ppor. Agnieszka Tracz. Powstały plakaty z życzeniami. Jak dodaje Tracz, na każdym z nich widniał napis: Jesteśmy z Wami.

Więźniowie dziękują służbie zdrowia za walkę z koronaweirusem

Rzeczniczka dodała, że osadzeni oglądają telewizję i boją się o swoich bliskich. Poprzez słowa wsparcia skierowane m.in. do lekarzy i pielęgniarek, chcieli przekazać, że doceniają ich pracę. – Był moment kiedy wzruszyłam się oglądając te plakaty – powiedziała ppor. Agnieszka Tracz.

Dodała, że część rodzin osadzonych przebywa w kwarantannie i to jest dla nich szczególnie trudne. Wsparcia mogą udzielać swoim bliskim tylko poprzez rozmowy telefoniczne. "Dziękujemy lekarzom i pielęgniarkom za opiekę i walkę o życie naszych rodzin i bliskich", "Jesteśmy z Wami", "Dziękujemy za Wasze poświęcenie", "Wszystko będzie dobrze" – napisali m.in. więźniowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta