Blisko ludziKorwin-Mikke znów obraził kobiety. Pyta, czy powinien kupić sobie jeszcze trzy żony

Korwin-Mikke znów obraził kobiety. Pyta, czy powinien kupić sobie jeszcze trzy żony

Korwin-Mikke znów obraził kobiety. Pyta, czy powinien kupić sobie jeszcze trzy żony
Źródło zdjęć: © WP.PL
Karolina Błaszkiewicz
05.06.2017 14:48, aktualizacja: 05.06.2017 15:56

Zdaje się, że Janusz Korwin-Mikke za nic ma unijne kary i pokazuje, jak bardzo go nie obchodzą. Własne zdanie przede wszystkim – można wywnioskować z wpisu europosła na Twitterze. Zdaniem o uchodźcach po raz kolejny urąga kobietom i po raz pierwszy głowie Kościoła Katolickiego.

"JŚw Franciszek ogłosił, że mamy krzyżować się z uchodźcami, by zwiększyć liczbę urodzeń. Kupić sobie jeszcze trzy żony?" – napisał Janusz Korwin-Mikke. Można zapytać, czy papieżowi takie słowa przeszłyby przez usta. Sytuacja uchodźców szczególnie leży mu na sercu, ale żeby namawiał do czegoś takiego? Jedna z internautek domagała się podania źródła, z którego czerpał Korwin-Mikke i po zapoznaniu się z nim, stwierdziła: "Jest tu fragment o potrzebie integracji, o spadku wskaźnika liczby urodzeń. Ale nie jest napisane, że mamy się krzyżować z uchodźcami".

Część komentujących pozwoliła sobie na niewybredne komentarze pod wpisem polityka. "Za kozy trza wymienić!", "Krzyżować tak, bez ‘się’", "Ich kobiety chodzą w workach, nikt normalny kota w worku nie kupuje" – piszą. Inni sugerują, by autor "kupił se rozum" albo ironizują, że już miał trzy żony. Ostatnią jest o 44 lata młodsza od niego Dominika Sibiga.

Zastanawiamy się, czy nie przeszkadza jej mizoginia Korwin-Mikkego, o której mówi Europa i świat. Popisy polityka w Europarlamencie skrytykowały największe media, władze organu, a on nic sobie z tego nie robi. Jeśli nie może obrażać kobiet z mównicy, szuka innej drogi.