Kosmetyki do opalania - nie tylko na plażę. 3 informacje przydatne w wyborze.

Kosmetyki do opalania - jakie wybrać?
Kosmetyki do opalania - jakie wybrać?

08.06.2021 09:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kosmetyki do opalania to produkty, których powinniśmy używać cały rok (zwłaszcza na twarz), jednakże w okresie wiosenno - letnim jest to kwestia wręcz obowiązkowa. Często zapominamy o konsekwencjach, jakie niesie ze sobą pomijanie tego etapu letniej pielęgnacji, a są one w wielu przypadkach bardzo poważne. Dlaczego powinniśmy stosować krem do opalania, jak go wybrać i na co zwrócić uwagę, aby właściwie spełnił on swoją funkcję? Czytaj dalej i dowiedz się, jaki olejek do opalania będzie najlepszy dla Twojej skóry.

  1. Dlaczego warto postawić na kosmetyki do opalania?
  2. Krem do opalania - jaki wybrać?
  3. Olejek do opalania dla dziecka

Dlaczego warto postawić na kosmetyki do opalania?

Cały rok nasza skóra narażona jest na działanie promieniowania słonecznego. Ostre słońce wiosenne i letnie jest szczególnie niebezpieczne dla naszego naskórka i zdrowia. Warto rozróżnić dwa rodzaje promieniowania, jakim charakteryzuje się światło słoneczne:

  • Promieniowanie UVB - są to promienie, które odpowiedzialne są za oparzenia skóry, a także za jej opaleniznę, czyli brązowienie spowodowane wydzielaniem naturalnego barwnika skóry - melaniny. Jest ono mniej szkodliwe i prowadzi do mniejszych zniszczeń niż promieniowanie UV.
  • Promieniowanie UV - to ono szkodzi nam najbardziej. Powoduje przyspieszenie tempa starzenia się skóry, rozkłada wiązania kolagenu, powoduje uwalnianie się wolnych rodników, a co najważniejsze - wpływa na mutacje w komórkach wywołujące raka skóry. 

Kosmetyki do opalania dobrej jakości to produkty, które redukują wpływ promieni UV i UVB na skórę, dbając tym samym o zapobieganie nie tylko poparzeniom słonecznym, ale również niebezpiecznym chorobom skóry i jej szybszemu starzeniu się. 

Krem do opalania - jaki wybrać?

Aby wiedzieć, jaki krem do opalania wybrać, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwsze z nich - jaką część ciała chcemy nim smarować? Krem do opalania na twarz będzie nieco różnił się od kremu do stosowania na resztę ciała. Ma on lżejszą formułę, która zapobiega zapychaniu się porów i powstawaniu niedoskonałości. Drugie pytanie - jakie faktor kremu do opalania wybrać? To zależy od kilku rzeczy, a mianowicie od naturalnego odcienia skóry, stopnia dotychczasowej opalenizny oraz klimatu, w jakim się opalamy. Jeśli skóra ma naturalnie różowy, jasny odcień - wybierzmy najwyższy faktor 50 lub 50 +, podobnie, gdy wychodzimy na słońce po raz pierwszy lub drugi oraz wtedy, gdy przebywamy w tropikach, gdzie słońce opala dużo szybciej i mocniej. Jeśli zaś lato zbliża się ku końcowi, nasza karnacja jest oliwkowa lub ciemna i opalamy się w klimacie umiarkowanym, możemy zdecydować się na krem do opalania z nieco niższym faktorem, np. 20 lub 30. 

Olejek do opalania dla dziecka

Dziecięca skóra jest bardzo cienka i delikatna, a przez to promieniowanie słoneczne ma do niej dużo łatwiejszy dostęp. Wystarczy kilka minut na ostrym słońcu i poparzenie gotowe. Olejek do opalania dla dziecka powinien zawsze charakteryzować się najwyższym możliwym faktorem i być produktem dedykowanym dla wrażliwej, skłonnej do podrażnień skóry malucha. Nakładanie olejku do opalania dziecku może być nie lada przygodą - w ofercie znajdują się bowiem produkty, które zmieniają kolor, rozprowadzają się w wygodnej formie spray'u lub pachną słodko i przyjemnie. 

Produkty do opalania to podstawa wiosennych i letnich wojaży na powietrzu. Chronią one skórę i organizm przed groźnymi chorobami i dolegliwościami. Nie bój się wysokich faktorów - nawet najbardziej złocista i piękna opalenizna nie jest warta ryzykowania własnego zdrowia. 

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.